تاریخ درج خبر : 1394/07/30
کد خبر : ۵۲۰۹۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -
طی مراسمی در استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد:

تقدیر از 8 واحد تولیدی نمونه کیفی استان

معاون استاندار تصریح کرد : برندسازی نوعی استانداردسازی کالا است که باید به طور دقیق و کامل در تمام کالاهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد به ویژه صنایع دستی رعایت شود.
آیین بزرگداشت روز جهانی استاندارد و تجلیل از 8 واحد تولیدی نمونه کیفی کهگیلویه و بویراحمد در استانداری این استان برگزار شد .

در این مراسم مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای توسعه همه جانبه این استان به ویژه در زمینه اقتصادی راهی جز استانداردسازی کالاهای تولیدی آن وجود ندارد.

مهدی متقیان افزود: رعایت اصل مهم استاندارد در کالاهای تولیدیکهگیلویه و بویراحمد منجر به بالفعل شدن ظرفیت های این استان نیز می شود.

وی با بیان اینکه امسال نودمین سال تاسیس سازمان ملی استاندارد ایران است و شعار روز جهانی استاندارد در سال جاری نیز استانداردها زبان مشترک جهانی است ، اظهار کرد: ضریب نفوذ استاندارد در کشور حدود 65 درصد و در کهگیلویه و بویراحمد نصف این میزان و بین 30 تا 35 درصد است.

این مسئول با اشاره به اینکه، به دلیل پایین بودن ضریب نفوذ استاندارد در کهگیلویه و بویراحمد نباید انتظار توسعه همه جانبه این استان و تولید کالاهای مرغوب و باکیفیت در آن را داشت تصریح کرد : دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد از سوی صاحبان واحدهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد ضروری بوده و بسترها و شرایط لازم در این زمینه از سوی اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان فراهم شده است.

وی افزود: برخی از واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی کهگیلویه و بویراحمد رغبت و تمایل چندانی برای دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد از خود نشان نمی دهند و همین امر موجب کاهش کیفیت مصالح ساختمانی تولیدی استان شده است.

متقیان گفت: پارسال در راستای گسترش فرهنگ استاندارد در کهگیلویه و بویراحمد تفاهم نامه ای بین اداره های کل آموزش و پرورش و استاندارد و تحقیقات صنعتی این استان منعقد و موضوع انشای دانش آموزان هر سه مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم استان مساله استاندارد بود.

وی بیان کرد: در زمینه ترویج فرهنگ استاندارد در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون اقدامات مهمی از سوی اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی این استان انجام شده که یکی از مهمترین آنها برگزاری کنفرانش ملی دانش آموزی با موضوع استاندارد در یاسوج بود که نتایج موثری نیز داشت.

متقیان اظهار کرد: با وجود کمبود اعتبار و نیروی انسانی در اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد مطالبات و توقعات مردم استان از این اداره کل چشمگیر است.

در ادامه این مراسم ، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: رقابت پذیری در عرصه تولید کالا و اقتصاد در گرو رعایت کامل و دقیق استاندارد در کالاهای تولیدی و برندسازی است.

پژمان نیک اقبالی با بیان اینکه استاندارد و برندسازی زبان گویای جامعه تجاری در کشور و جهان است و به همین دلیل توجه جدی به این دو مقوله مهم در کهگیلویه و بویراحمد ضروری است افزود : برندهای مطرحی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که باید برای حفظ و ارتقای روزافزون آنها تلاش شود.

وی تصریح کرد : برندسازی نوعی استانداردسازی کالا است که باید به طور دقیق و کامل در تمام کالاهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد به ویژه صنایع دستی رعایت شود.

این مسئول بر لزوم حساسیت جدی تولیدکنندگان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به رعایت استاندارد در تمام کالاهای تولیدی این استان از جمله مصالح ساختمانی تاکید کرد و گفت : بقا و تداوم کیفیت کالاها از دریافت نشان استاندارد مهمتر است و باید همواره مدنظر باشد.

وی ابراز داشت: تجلیل و حمایت همه جانبه متولیان امر و مسوولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد از تولیدکنندگان این استان که استاندارد و کیفیت را در کالاهای تولیدی خود به طور کامل و دقیق رعایت می کنند می تواند به ترویج مقوله برندسازی در استان کمک بسزایی کند.

به گزارش”عصردنا” ، در پایان این آئین از مدیران واحد تولیدی مجتمع تولیدی بین‌المللی دنا صنعت، آرد آبشار گستر باقری، شرکت فرآورده‌های لبنیانی و دامی کوه‌گل، طبیعت زنده، سیمان یاسوج، آرد مارون گچساران، آب لوله بسپار، کارخانه یاسوران و شرکت سینره به عنوان واحدهای نمونه استان به لحاظ استاندارد تقدیر شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد