تاریخ درج خبر : 1394/07/30
کد خبر : ۵۲۰۹۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -
نماینده کهگیلویه بویراحمد در مجلس شورای اسلامی :

واژه محرومیت خوشایند استان نیست

۴۷ درصد زنان سرپرست خانوار این استان تحت پوشش و حمایت کمیته امداد هستند که با توجه به پتانسیل های خوبی که دارند نیازمند حمایت و کمک هستند.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه بویراحمد در این نشست گفت: در طی سال گذشته در سطح کشور در زمینه اجرای طرح های اشتغالزایی و پرداخت تسهیلات رتبه دوم کشور را کسب کرده ایم.

“غلامرضا متقی” ،افزود: ۸۰ درصد طرح های اشتغالزایی امداد که تا کنون انجام داده موفق بوده و آماده راست آزمایی هستیم.

وی تصریح کرد: تا پایان امسال ۱۱۲۷ خانوار خودکفای این استان از تحت پوشش امداد خارج می شوند. تا کنون ۶۰۰۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان خودکفا شده اند که امسال این تعداد به ۷۲۰۰ خانوار خواهد رسید.

همچنین غلام محمد زارعی، نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در جامعه فقر آشکار و پنهان داریم که افراد دچار فقر آشکار تحت حمایت نهادهای حمایتی هستند و باید افراد دچار فقر پنهان نیز توجه شود.

وی افزود: رابطه کمیته امداد با خانوارهای خودکفا قطع نشود و همچنان این ارتباط با خانوارهای خودکفا ادامه داشته باشد.

همچنین حجت الاسلام سید علی محمد بزرگواری، نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: استان کهگیلویه بویراحمد محروم است که امیدواریم با توجه ویژه مسئولان کشور این واژه محرومیت که خوشایند استان نیست، برداشته شود.

همچنین فریبا رحمان پور، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه بویراحمد نیز گفت: ۴۷ درصد زنان سرپرست خانوار این استان تحت پوشش و حمایت کمیته امداد هستند که با توجه به پتانسیل های خوبی که دارند نیازمند حمایت و کمک هستند.

وی افزود: ۵۳ درصد جمعیت این استان را زنان تشکیل می دهد. ۱۰۰ زن کارآفرین در این استانه وجود دارد که از این تعداد ۴۰ نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند.

 

ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد