تاریخ درج خبر : 1394/07/30
کد خبر : ۵۲۰۹۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

دستگیری متخلفین شکار کبک در کوه‌های “ساورز” و “چاسه خوار” چرام

رئیس محیط زیست شهرستان چرام از دستگیری متخلفین شکار کبک در کوه های ساورز و چاسه خوار چرام خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید مجد الدین تقوی در جمع خبرنگاران افزود: متخلفین با استفاده ازچهار قبضه اسلحه ساچمه زنی اقدام به شکار 6 قطعه کبک در کوهای ساورز و چاسه خوار کرده بود، که در عملیاتی پس از شناسایی دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی اظهارکرد: مامورین درمنطقه مشغول گشت زنی و کنترل بودند که صدای گلوله توجه آنان را به وقوع جرم در منطقه جلب می کند. به همین علت گشت زنی های خود را درسطح وسیع تر و با دقت بیشتر نقطه به نقطه ادامه می دهند.

رئیس محیط زیست شهرستان چرام به تشریح جزئیات عملیات دستگیری متخلفین پرداخت و خاطرنشان کرد: مامورین یگان حفاظت این شهرستان حین گشت و کنترل منطقه متوجه صدای شلیک چندین گلوله می شوند به همین خاطرگشت زنی خود را ادامه می دهند که در ادامه به دو گروه شکارچی غیر مجاز پرندگان برخورد می کنند.

تقوی با اشاره به کانون تخلف در کوه های مناطق آزاد چاسه خوار و ساورز تصریح کرد: در این تخلف ماموران موفق می شوند چهارنفر متخلف را که با استفاده از چهار قبضه اسلحه ساچمه زنی 6 قطعه کبک شکار کرده بودند را دستگیر کنند.

وی ضمن تشکر از همکاری نهادهای قضایی و انتظامی ادامه داد: پرونده ای در رابطه تشکیل و متخلفین به همراه آلات جرم به مراجع قضایی معرفی شدند. جریمه حقوقی شکار هر قطعه کبک دومیلیون ریال تعیین شده است.

رئیس محیط زیست شهرستان چرام ضمن تقاضا برای همکاری بیشتر مردم با این اداره به دلیل کمبود نیرو اضافه کرد: استاندارد جهانی برای حفظ محیط زیست به ازای هر 1000 هکتار یک محیط بان است که این میزان در استان کهگیلویه و بویراحمد به ازای هر 4000 هکتاریک محیط بان تعریف شده که این استاندارد نیز برای منطقه به منطقه و باتوجه به شرایط تپوگرافی فرق می کند.

خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد