تاریخ درج خبر : 1391/03/15
کد خبر : ۵۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

رئیس پلیس راه : چهار خطه کردن محور های اصلی استان ضروریست

رییس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون با توجه به گردشگر پذیر و کریدور بودن شمال به جنوب این استان و افزایش حجم ترافیک در استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص در محورهای اصلی، جداسازی لاین رفت و برگشت(چهارخطه کردن) این محور ها ضروریست چراکه جاده های دو طرفه کم عرض و کوهستانی فعلی استان پاسخگوی حجم گسترده ترافیک نیستند.

سرهنگ”محمد باقر سلیمی” افزود: با توجه به رشد سریع جمعیت و توسعه استان و افزایش سفرهای برون شهری استان به منظور ارتقاء ایمنی ترافیک و پیشگیری از تصادفات و حوادث رانندگی، مسوولان استان بیش از پیش نسبت به تکمیل پروژه های راهسازی بخصوص چهار خطه کردن مسیر های اصلی همچون “یاسوج-بابامیدان”،” یاسوج-سمیرم”، “یاسوج –شیراز”، “گچساران- نورآباد” و “گچساران-بهبهان “اقدام کنند.

وی اظهار کرد: با توجه به اعتبارات خوبی که در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به راه های استان اختصاص داده شده ، مسوولان استان باید تمام تلاش خود را برای جذب این اعتبارات و سرعت در پروژه های راهسازی بکار گیرند.

رییس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با ارتقاء وضعیت راه های استان با عنوان مهمترین مولفه توسعه،پیشرفت و رونق اقتصادی،روزبه روز شاهد توسعه بیشتر استان خواهیم بود.

سرهنگ سلیمی بیان کرد: مردم استان بخصوص رانندگان همواره اجرای دقیق قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی را مد نظر داشته باشند و با احترام به حقوق خود و دیگران امنیت و سلامتی را برای خود و دیگر افراد جامعه به ارمغان آوردند.

وی ادامه داد:در استان کهگیلویه و بویراحمد 6 هزار و 500 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی و شوسه ای وجود دارد که از این میزان 650 کیلومتر راه اصلی،17 کیلومتر بزرگراه،825 کیلومتر راه فرعی ،4300 کیلومتر روستایی و شوسه ای و 700 کیلومتر راه عشایری است.

رییس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد:در دو ماه نخست سالجاری 714 دستگاه خودرو به دلیل تکرار تصادفات حادثه ساز ،387 دستگاه موتور سیلکت به دلیل نداشتن مدارک ، پلاک و عدم استفاده از کلاه ایمنی توقف و اعمال قانون شدند.

سرهنگ سلیمی اضافه کرد: در این مدت 32 هزار و 580 مورد تخلف کنترل شده در راه های استان به وقوع پیوست که 1359 راننده متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.همچنین 832 نفر راننده متخلف به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات حمل بار و مسافر به اداره راه و شهرسازی و سازمان حمل و نقل استان معرفی شدند.

.

.

.

.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد