تاریخ درج خبر : 1394/07/30
کد خبر : ۵۲۱۰۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

درد فقر کهگیلویه و بویراحمد ناشی از بیکاری است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: فعالیت های امدادی به علت فقر تاریخی و اشتغال ضعیفی که در این استان وجود دارد، جوابگو نیست.

به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، موسی خادمی در نشست شورای هماهنگی بانک‌ها با حضور رییس کمیته امداد کشور افزود: متاسفانه استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های هدف امدادی و خیرین است که امیدواریم با توجه ویژه مسئولان کشور از این وضعیت رهایی پیدا کند.

وی بیان کرد: این استان کوچک است و هر حرکت در جهت اشتغال و رفع فقر بازدهی بالایی دارد و می‌تواند به عنوان استان پایلوت کشور در زمینه محرومیت زدایی تبدیل شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه درد فقر این استان بر اثر بیکاری است و عزت نفس را هم گرفته است، خاطرنشان کرد: مردم فقر را ابراز می کنند و فقر خطری برای جامعه اسلامی است.

خادمی تصریح کرد: توانمندسازی مدد جویان و افراد تحت حمایت کمیته امداد از فعالیت های مطلوبی بوده که از سوی این نهاد انقلابی انجام شده است.

وی عنوان کرد: باید اشتغالهای پراکنده را سازماندهی کنیم و زنجیره اشتغال ایجاد شود تا بتوانیم نتیجه مطلوب تری برای رفع فقر و ایجاد اشتغال بگیریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ظرفیتها و پتانسیل های این استان برای سرمایه گذاری کمیته امداد در حوزه اقتصادی بیان کرد: امیدواریم مجتمع اقتصادی کمیته امداد بتواند فعالیت اقتصادی مشخصی را در استان کهگیلویه بویراحمد راه اندازی کند.

همچنین غلامرضا متقی، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه بویراحمد نیز در این نشست گفت: در طی سال گذشته در سطح کشور در زمینه اجرای طرح های اشتغالزایی و پرداخت تسهیلات رتبه دوم کشور را کسب کرده ایم.

وی افزود: ۸۰ درصد طرح های اشتغالزایی امداد که تا کنون انجام داده موفق بوده و آماده راست آزمایی هستیم.

متقی تصریح کرد: تا پایان امسال ۱۱۲۷ خانوار خودکفای این استان از تحت پوشش امداد خارج می شوند. تا کنون ۶۰۰۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان خودکفا شده اند که امسال این تعداد به ۷۲۰۰ خانوار خواهد رسید.

همچنین غلام محمد زارعی، نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در جامعه فقر آشکار و پنهان داریم که افراد دچار فقر آشکار تحت حمایت نهادهای حمایتی هستند و باید افراد دچار فقر پنهان نیز توجه شود.

وی افزود: رابطه کمیته امداد با خانوارهای خودکفا قطع نشود و همچنان این ارتباط با خانوارهای خودکفا ادامه داشته باشد.

همچنین حجت الاسلام سید علی محمد بزرگواری، نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: استان کهگیلویه بویراحمد محروم است که امیدواریم با توجه ویژه مسئولان کشور این واژه محرومیت که خوشایند استان نیست، برداشته شود.

همچنین فریبا رحمان پور، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه بویراحمد نیز گفت: ۴۷ درصد زنان سرپرست خانوار این استان تحت پوشش و حمایت کمیته امداد هستند که با توجه به پتانسیل های خوبی که دارند نیازمند حمایت و کمک هستند.

وی افزود: ۵۳ درصد جمعیت این استان را زنان تشکیل می دهد. ۱۰۰ زن کارآفرین در این استانه وجود دارد که از این تعداد ۴۰ نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد