تاریخ درج خبر : 1394/07/30
کد خبر : ۵۲۱۰۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -
دراعتراض به چهار برابر شدن ناگهانی شهریه ثابت

تجمع دانشجویان پرستاری دانشگاه آزاد یاسوج درمقابل استانداری +عکس

جمعی از دانشجویان جدید الورود رشته پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج در اعتراض به افزایش شهریه خود جلوی درب استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند.

یکی از دانشجویان دختر پرستاری دانشگاه آزاد یاسوج در این زمینه گفت: شهریه ثابت ما ۶۰ درصد افزایش یافته است و این در حالی بود که در هنگام ثبت‌نام ۲۸۰ هزار تومان شهریه ثابت ما بوده است.

وی اظهارکرد: اکنون بعد از گذشت یک ماه از سال تحصیلی اعلام شده که باید یک میلیون و ۶۰ هزار تومان شهریه ثابت به حساب دانشگاه واریز شود.

یکی دیگر از دانشجویان پسر این رشته با بیان اینکه اگر طرح سراسری بوده به چه علتی دانشگاه به موقع اطلاع‌رسانی نکرده چراکه ما در رشته های دیگر و دانشگاههای دولتی پذیرفته شده بودیم و اگر اطلاع داشتیم از ابتدا ثبت نام نمی کردیم.

وی افزود: اگر از همان ابتدا اعلام می‌کردند که شهریه ثابت این مقدار می‌باشد ما ثبت‌نام نمی‌کردیم و اکنون با این وضعیت و توان مالی که داریم قادر به ادامه تحصیل نیستیم.

یک دختر دانشجوی رشته پرستاری ورودی سال 94 بیان کرد: 120 دانشجوی رشته پرستاری جدیدالورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج هستیم که جواب مسئولان به ما در خصوص این افزایش شهریه اینست که انصراف دهید.

وی تصریح کرد: از مسئولان و متولیان امر تقاضا داریم که به این مسأله و مشکل ما رسیدگی و جهت رفع آن اقدامات لازم را انجالم دهند.

حجت الاسلام علی ‌آل‌بویه، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج در این زمینه گفت: افزایش شهریه رشته پرستاری بر اساس بخشنامهای بوده که 18 شهریورماه به ما ابلاغ شده است در حالی که ثبت نام از دانشجویان مرداد ماه بوده اما چند روز دیرتر به دانشجویان اعلام شد.

وی با بیان اینکه برخی ها دنبال غائله در دانشگاه آزاد یاسوج هستند، افزود: این عده که ترم گذشته بودند و یا رشته آنها پرستاری نبود به بهانه این مسأله‌ی دانشجویان پرستاری، دنبال غائله در دانشگاه آزاد یاسوج بودند.

حجت الاسلام ‌آل‌بویه بیان کرد: دانشجویان پرستاری این واحد دانشگاهی همچون سایر واحدها باید شهریه مشخص شده برای آنها را پرداخت کنند و به جهت افزایش شهریه تا 10 روز دیگر مهلت پرداخت به آنها داده شده است.

وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد یاسوج مستثنی از سایر واحدها نیست و بخشنامه سازمان مرکزی است که باید اجرا شود. مثل همه‌ی واحدهای دیگر دانشگاه آزاد افزایش شهریه ثابت بر اساس ابلاغیه سازمان مرکزی در اینجا نیز وجود دارد و من بخاطر کوتاهی کارکنان این دانشگاه در اطلاع‌رسانی به موقع، نهایت همکاری و همراهی با دانشجویان را دارم.

به گزارش ایسنا

عکس: صبح زاگرس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد