تاریخ درج خبر : 1394/07/30
کد خبر : ۵۲۱۰۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

برنامه ساخت مدرسه توسط بنیاد وفاق سبز علوی در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل مؤسسه وفاق سبز علوی از برنامه برای ساخت مدرسه در مناطق محروم این استان خبر داد.

امیرحسین رستمی به برنامه‌های این بنیاد برای خدمت به مردم محروم استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های خوب ما در چند روز اخیر معاینه تعداد 6000 دانش‌آموز در مدارس مناطق محروم استان بود که در قالب اردوی جهادی سلامت انجام شد.

وی ادامه داد: در طول دو روز کاری تعداد 150 پزشک با همکاری بنیاد و آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد و سایر دستگاه‌ها از جمله علوم پزشکی و هلال‌احمر این برنامه ر برگزار کردند.

مدیرعامل بنیاد خیریه وفاق سبز علوی خاطرنشان کرد: این تعداد پزشک در تعداد 5 قرارگاه و در 102 مدرسه و 60 روستا چنین اقدام بزرگی را انجام دادند.

رستمی عنوان کرد: مقادیر زیادی دارو نیز توسط بنیاد تأمین و به استان ارسال شد و در همین طرح به هر دانش‌آموز مورد معاینه یک عدد مسواک و خمیر دندان اهدا شد.

وی بیان کرد: در این کار و اقدام بزرگ بیش از هر چیز صبغه فرهنگی آن مورد نظر بود زیرا دانش‌آموزان با فرهنگ کار خیریه آشنا می‌شوند.

رستمی، یکی از دیگر اقدامات انجام شده ارسال بیش از 7000 جلد کتاب به استان برای اهدا به کتابخانه‌های روستایی و مساجد و مدارسی ذکر کرد و افزود: در این امر خیر خبرگزاری فارس به عنوان همکار بنیاد را یاری داد.

مدیرعامل بنیاد خیریه وفاق سبز علوی گفت: یکی از کارهای مهم دیگر ما در استان کهگیلویه و بویراحمد مشارکت در ساخت تعداد 330 خانه برای محرومین با همکاری کمیته امداد بود.

وی علاوه بر خانه‌سازی از مدرسه‌سازی به عنوان یکی دیگر از اقدامات بنیاد یاد کرد و افزود: امسال کلنگ‌زنی یک باب مدرسه را در استان داشتیم که تاکنون 30 درصد کار آن انجام شده و تعدادی مدرسه دیگر را در دستور کار داریم.

 

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد