تاریخ درج خبر : 1394/08/01
کد خبر : ۵۲۱۰۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل راه و شهرسازی:

جاده‌های ورودی شهرستان‌ها چهارخطه می‌شوند / آماده رفع مشکلات پیمانکاران فعال

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتباری افزون بر 430 میلیارد ریال به تکمیل و افتتاح 300 کیلومتر راه ارتباطی در دست اجرا در مناطق روستایی بالای 50 خانوار این استان اختصاص یافته است.

حسن فدایی افزود: از این میزان اعتبار 200 میلیارد ریال از محل ماده 180 استانی و 230 میلیارد ریال نیز ملی است.
وی بیان کرد: 50 کیلومتر از راه های ارتباطی فرعی کهگیلویه و بویراحمد با اعتباری افزون بر 100 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی در حال تبدیل شدن به اصلی است.
فدایی اظهار کرد: بیش از 100 کیلومتر بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد در حال ساخت است که اعتبار مورد نیاز برای هر کیلومتر از آن بین 20 تا 25 میلیارد ریال خواهد بود.
وی بدون اشاره به آمار، عنوان کرد: برای دریافت حدود 43 درصد اعتبارات ماده 180 استانی و ملی امسال حوزه راهسازی کهگیلویه و بویراحمد موافقت اولیه گرفته شده که امید است به زودی منجر به صدور موافقت نامه شود.
فدایی ابراز داشت: در زمینه روکش آسفالت راه های ارتباطی اصلی، فرعی و روستایی کهگیلویه و بویراحمد اقدامات مطلوبی از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان انجام شده و قراردادهایی نیز در همین راستا در حال تنظیم است.
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بدون اشاره به آمار، افزود: دولت اعتبارات قابل توجهی برای تامین قیر به منظور روکش آسفالت راه های ارتباطی نقاط مختلف کشور از جمله این استان در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار داده که باید از چنین فرصت ارزنده ای استفاده بهینه شود.
فدایی گفت: باید از پیمانکاران فعال و توانمند در حوزه راهسازی کهگیلویه و بویراحمد استفاده شود و برای تحقق این امر مهم نیز کمیته فنی – بازرگانی در اداره کل راه و شهرسازی استان تشکیل و فعال شده است.
وی بیان کرد: این کمیته با هدف شناسایی و ساماندهی پیمانکاران متعهد و مجرب حوزه راهسازی کهگیلویه و بویراحمد و کنار گذاشتن پیمانکاران کم کار و سهل انگار چنین حوزه مهمی تشکیل و فعال شد.
فدایی اظهار کرد: از پیمانکاران حوزه راهسازی کهگیلویه و بویراحمد انتظار می رود طرح های این حوزه را با کیفیت و شتاب بیشتری اجرا کنند.
وی عنوان کرد: مسوولان اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد آمادگی لازم برای رفع مسایل و مشکلات پیمانکاران فعال و توانمند حوزه راهسازی استان را دارند و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.
فدایی ابراز داشت: اقدامات لازم برای اصلاح قیمت های نامتعارف و نامتناسب مناقصه های حوزه راهسازی کهگیلویه و بویراحمد در اداره کل راه و شهرسازی استان در حال انجام است.
وی چهارخطه کردن 480 کیلومتر از جاده های ورودی شهرستان های هشت گانه کهگیلویه و بویراحمد را از مهمترین اولویت های کاری اداره کل راه و شهرسازی این استان به منظور کاهش میزان تصادفات رانندگی در راه های ارتباطی استان اعلام کرد.
فدایی افزود: اعتبارات نگهداری راه های ارتباطی در کهگیلویه و بویراحمد زیر هفت دهم درصد و در برخی از شهرستان های این استان نیز کمتر از نیم درصد است در حالی که استاندارد و ایده آل آن بین چهار تا شش درصد خواهد بود.
وی گفت: افزایش ایمنی جاده های ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد مستلزم رشد اعتبارات نگهداری راه های این استان است.
شش هزار و 548 کیلومتر راه ارتباطی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این میزان 90 کیلومتر بزرگراه، 505 کیلومتر اصلی، یک هزار و 238 کیلومتر فرعی و چهار هزار و 715 کیلومتر نیز روستایی است.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد