تاریخ درج خبر : 1394/08/02
کد خبر : ۵۲۱۱۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد به یاد علمدار دشت کربلا غرق در عزا شد

سوگواران و عزاداران حسینی در کهگیلویه و بویراحمد در نهمین روز از محرم و تاسوعای حسینی به یاد علمدار دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) غرق در عزا و ماتم شدند.

به گزارش ایرنا، سوگواران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در تاسوعای حسینی در قالب هیات های عزاداری و دسته های سینه زنی و زنجیرزنی به یاد ساقی دشت کربلا حضرت عباس (ع) اشک ماتم ریختند.

هیات های عزاداری در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد با حضور باشکوه در خیابان ها و معابر عمومی این شهر جلوه هایی ویژه از ولایتمداری و عشق، ارادت و وفاداری خاص خود به حضرت ابوالفضل العباس (ع) را به نمایش گذاشتند.

در این روز که به نام باب الحوائج نیز مشهور است عزاداران حسینی در نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد با خواندن اشعار و مرثیه سرایی در وصف شجاعت، شهامت و وفاداری قمر بنی هاشم حضرت عباس (ع) برای برآورده شدن حاجت های خود به آن حضرت متوسل شدند.

حضور گسترده نوجوانان و جوانان کهگیلویه و بویراحمد در صفوفی منظم و باشکوه که با حمل پرچم های سیاه و سبز، بیرق ها و علم ها به یاد علمدار دشت کربلا صحنه خونین واقعه عاشورا را به نمایش گذاشتند جلوه خاصی به صحنه عزاداری عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش بخشیده بود.

امروز نیز صدها مادر ولایتمدار و دوستدار امام حسین (ع) در یاسوج با پیوستن به عزاداران حسینی در حالی که فرزندان خود را ملبس به لباس سبز، چفیه و پیشانی بندهای منقش به نام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت علی اصغر (ع) کرده بودند فرزندان خود را نذر منتقم قیام خون حسین (ع) و یاران باوفایش کردند.

گزارش ها در شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد نیز حاکی است که اجتماع پرشور مردم و عزاداران در قالب همایش عاشوراییان باشکوه خاصی برپا شده و به یاد مظلومیت سقای دشت کربلا حضرت عباس (ع) سینه زنان مشغول سوگواری هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد