تاریخ درج خبر : 1394/08/02
کد خبر : ۵۲۱۲۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -
امام جمعه دهدشت:

غیر قابل استفاده شدن 400 تن برنج احتکار شده ظلم به مردم است

امام جمعه دهدشت با اشاره به احتکار 400 تن برنج و غیر قابل استفاده بودن این کالای اساسی به خاطر انقضای تاریخ مصرف خواستار برخورد شدید با عوامل تخلف در شهرستان شد.

به گزارش فارس از کهگیلویه، حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت با اشاره به احتکار 400 تن برنج در این شهر خواستار رسیدگی و برخورد شدید با عوامل تخلف شد و اظهار داشت: در شرایطی که مردم نیاز به این کالای اساسی داشتند جای بسی تاسف و تاثر است که چند تن برنج مصرفی مردم را احتکار کنند.

امام جمعه دهدشت با بیان این‌که این مقدار برنج به دلیل انقضای تاریخ مصرف فاسد و غیر قابل استفاده شده است تاکید کرد: مراکز قانونی و دستگاه‌های مربوطه باید به شدت با عوامل برخورد کنند.

حسینی همچنین اشغال پیاده‌روهای سطح شهر توسط کسبه را از معضلات شهرنشینی در این شهر عنوان و تصریح کرد: اتاق اصناف شهرستان با واحدهای صنفی مخل نظم در عبور و مرور شهروندان برخورد داشته باشد.

وی با بیان این‌که پیاده‌رو محل عبور و مرور و نه انبار کالای مغازه‌هاست، افزود: متاسفانه علاوه بر قرار دادن وسایل مغازه خود نیز راه را بر عبور مردم مسدود می‌کنند و زنان برای تردد از پیاده‌رو به خاطر حیا مجبور به گذر از خیابان می‌شوند.

حسینی فرهنگ درست استفاده از معابر را احترام به قانون شهروندی خواند و تصریح کرد: کسبه مسئول و پاسخگوی وقوع هر گونه حادثه برای عابرین پیاده که به خاطر سد معبر مجبور به عبور از خیابان هستند، باشند.

خطیب جمعه دهدشت در بخش دیگری از سخنانش واقعه عاشورا و نهضت حسینی را یادآور شد و با بر شمردن ماهیت این حادثه تاریخی خاطرنشان کرد: قیام امام حسین (ع) به عنوان یک نهضت جهانی به شمار می‌آید.

وی با بیان این‌که نهضت حسینی برای حفظ اسلام و احیای امر به معروف و نهی از منکر شکل گرفت، افزود: با توجه به شرایط موجود در آن زمان، قیام تنها راه حفظ دین بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد