تاریخ درج خبر : 1394/08/02
کد خبر : ۵۲۱۲۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -
امام جمعه یاسوج

ملت و مسئولین از دشمن غافل نشوند

امام جمعه یاسوج عنوان کرد: در نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهور آمده، ملت و مسئولین حواسشان را جمع کرده و از آمریکا غافل نشوند تا دشمن سعی نکند از طریق برجام به اهدافش برسد.

به گزارش فارس از یاسوج، ظهر امروز آیت‌الله سید علی‌اصغر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به این که تقوا دارای مراتب خاصی است، اظهار کرد: حداقل تقوا انجام واجبات و ترک محرمات و مراتب بالاتر آن ترک مباحات است.

امام جمعه یاسوج بیان کرد: پیامبر (ص) فرموده‌اند: باتقواترین انسان کسی است که در همه زمینه‌ها حق را اظهار کند اگرچه به ضررش باشد.

وی به آیه 104 سوره آل عمران اشاره و عنوان کرد: در این آیه مسئله امر به معروف و نهی از منکر بیان شده و آن را عامل سلامت و اتحاد جامعه می‌داند.

آیت‌الله حسینی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر تکلیفی الهی بوده و احیای این امر در جامعه وظیفه همه مسلمانان است.

وی به ایام محرم اشاره و افزود: هفته اول ماه محرم به نام امر به معروف و نهی از منکر نام گذاری شده است.

امام جمعه یاسوج در ادامه قیام امام حسین (ع) را نمونه بارز امر به معروف و نهی از منکر عنوان و ادامه داد: امام حسین (ع) به اصحاب خود فرمود: مگر نمی‌بینید که به حق عمل نشده، جنایت و حق کشی جامعه را فراگرفته است و در این شرایط امام (ع) مرگ خود را خوشبختی برای خود دانسته و جهت اصلاح دین جهاد و قیام را لازم و واجب دانست.

آیت‌الله حسینی در خطبه دوم نماز جمعه به روز تاسوعا اشاره و اذعان کرد: امروز روز شهادت باب‌الحوائج و حاج آقا مصطفی خمینی (ره) در سال 1356 است.

وی در ادامه بیان کرد: روز 3 آبان روز تجلیل از اسرا، پیروی‌کنندگان اسرای کربلا است.

امام جمعه یاسوج تصریح کرد: روز 4 آبان نیز روز شهادت امام سجاد (ع) است.

وی در ادامه به عناصر لازم برای انقلاب اشاره و گفت: هر انقلابی به دو عنصر دادن خون و ایثار و تبیین و تبلیغ نیاز دارد که این دو عنصر در کربلا وجود داشتند.

این مسئول یادآور شد: در قیام عاشورا خون دادن و ایثار را امام حسین (ع) و تبلیغ و تبیین را امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) انجام دادند.

آیت‌الله حسینی به سخنرانی امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) بعد از شهادت امام حسین (ع) اشاره کرد و افزود: سخنرانی این دو بزرگوار حکومت اموی را رسوا و مقدمات نابودی آن را فراهم کرد.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به این که روز 4 آبان روز تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه و سپس به عراق است، خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام و ایران که آمریکا در راس آنها قرار دارد همواره به بهانه‌های مختلف برای ایران مزاحمت‌هایی ایجاد کرده‌اند که به لطف خدا تاکنون کشور ما سربلند از آنها بیرون آمده است.

وی در ادامه با بیان این که موضوع هسته‌ای مهمترین مسئله‌ای است که دشمن بهانه کرده بیان داشت: آمریکا حدود 4500 بمب اتم دارد ولی برای ایران که قصد دارد از انرژی هسته‌ای استفاده صلح‌آمیز کند مسئله را پیچیده کرده و سال‌ها طول کشید تا مسئله برجام تحقق یابد.

امام جمعه یاسوج به نامه مقام معظم رهبری اشاره و ادامه داد: در نامه‌ای که معظم‌له به رئیس جمهور نوشتند مطالب بسیار مهم و راه‌گشایی را بیان کردند.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری در آن نامه از ملت و مسئولین خواسته‌اند که حواسشان را جمع کرده و از آمریکا غافل نشوند تا دشمن سعی نکند به آنچه که تاکنون نرسیده از طریق این موضوع برسد.

آیت‌الله حسینی در پایان اظهار امیدواری کرد: همان طور که ملت ایران طی 36 سال ایستادگی کردند و نگذاشتند آمریکا به هیچ کدام از خواسته‌هایش برسد، امروز هم ایستادگی می‌کنند تا دشمنان آرزوی نفوذ در ایران را به گور ببرند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد