تاریخ درج خبر : 1394/08/03
کد خبر : ۵۲۱۲۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

شور حسینی مردم گهگیلویه و بویراحمد در عاشورای حسینی

مردم ولایتمدار کهگیلویه و بویراحمد همچون سراسر کشور در دهمین روز از ماه حزن و اندوه محرم و عاشورای حسینی سوگوار و عزادارند.

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در تمام نقاط کهگیلویه و بویراحمد در سوگ شهادت مظلومانه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش بر سر و سینه می زنند.

عاشورا

عزاداران امام سوم شیعیان جهان در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد با حضور در خیابان ها، معابر عمومی، مساجد، حسینیه ها، تکایا و حرم امامزادگان در غم جانسوز شهادت سرور و سالار شهیدان به سوگواری می پردازند.

دسته های عزاداری در قالب هیات های سینه زنی و زنجیرزنی با حرکت از محل عزاداری تا گلزارهای شهرها و روستا جلوه زیبایی از عشق و ارادت خود به سالارشهدا ، مقام شهید و شهادت را نمایش گذاشته اند.

سخنرانان و مداحان در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد در زمینه روز عاشورا، فلسفه قیام امام حسین (ع) و پیام نهضت عاشورا مطالبی را برای عزاداران حسینی بیان می کنند.

گلزارهای 16شهر از جمله شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دهدشت هم اکنون میعادگاه عزاداران پرشماری است که در سوگ شهدای کربلا بر سر و سینه می زنند .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد