تاریخ درج خبر : 1394/08/05
کد خبر : ۵۲۱۵۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -
مراسم معارفه فرماندار بویراحمد برگزار شد

یاری پور: بزرگترین خواسته مردم حل مشکلات معیشتی و اشتغال است و این از عهده من به تنهایی خارج بود

مراسم تودیع و معارفه فرماندار سابق و سرپرست جدید شهرستان بویراحمد روز یک‌شنبه، سوم آبان ماه ساعت13 در سالن اداره کل کتبخانه های عمومی استان برگزار شد.

در این مراسم معاون سیاسی و امنیتی استاندار، روسای دانشگاههای دولتی و علوم پزشکی یاسوج جمعی از مدیران کل و بخشداران و جمعی از نیروهای سیاسی حضور داشتند.

طی مراسمی با حضور مسئولان استانی یکشنبه، سوم آبان ماه “سید محمدکاظم نظری”جایگزین “هوشنگ یاری‌پور” اولین فرماندار شهرستان بویراحمد در دولت تدبیر و امید شد.

IMG_8690

“سید محمدکاظم نظری” از فعالان سیاسی و دبیر حزب کارگزاران سازندگی در استان کهگیلویه و بویراحمد است و مدیرکلی بهزیستی استان را در سوابق اجرایی خود دارد.

انتخابات نباید به عامل تفرقه در کهگیلویه و بویراحمد تبدیل شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نباید در انتخابات عامل تفرقه و نفاق در کهگیلویه و بویراحمد بوجود آید و در صورتی که نظم وجود نداشته باشد، سرمایه‌گذاری و تولید در استان نخواهیم داشت.
فتاح محمدی در این مراسم با یبان اینکه نگاه اصلی در جمهوری اسلامی خدمت به مردم است، افزود: باید به دنبال تلاش برای ارتقای کیفیت خدمات به مردم باشیم.

IMG_8662
وی اظهارکرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه در شهرستان بویراحمد به دلیل تنوع قومیت‌ها کار برای مسئولان سخت است که باید مسئولان این شهرستان تلاش خود را برای خدمت دوچندان کنند.
معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: باید دغدغه رهبری را در انتخابات مدنظر قرار دهیم و باید انتخاباتی سالم و رقابتی داشته باشیم. باید با انتخابات سالم حضور همه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی و در یک کلام حضور حداکثری را داشته باشیم.
محمدی تصریح کرد: نباید مسائل اجتماعی در این استان تحت تاثیر انتخابات قرار گیرد بلکه باید با انتخابات زمینه انسجام و وحدت را در استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شود.
وی اضافه کرد: نباید در انتخابات عامل تفرقه و نفاق در کهگیلویه و بویراحمد به‌وجود آید که اگر نظم وجود نداشته باشد سرمایه‌گذاری و تولید در استان نخواهیم داشت. رقابت صحیح کاندیداها می‌تواند زمینه حضور حداکثری را داشته باشد و موجب بالندگی استان شود.

بزرگترین خواسته مردم بویراحمد حل مشکلات معیشتی و اشتغال است

فرماندار سابق شهرستان بویراحمد گفت: بزرگترین خواسته و دغدغه آحاد مردم شهرستان بویراحمد حل مشکلات معیشتی و اشتغال است.

هوشنگ یاری پور در مراسم تودیع خود افزود: با توجه به شعار دولت تدبیر و امید که اعتدال در راس آن قرار دارد با عقلانیت و پرهیز از افراط و تفریط و رعایت اصل امانت‌داری در مدت 20 ماه جلب اعتماد مردم را به نظام و دولت و جایگاه فرمانداری داشتم.یک زمان بود که در فرمانداری‌ خرید و فروش می‌شد و سلب اعتماد مردمی به وجود آمده بود که این اعتماد را برگرداندم.

IMG_8650

وی اظهارکرد: با همه گروه ها و جناح ها همکاری و تعامل خوبی داشتم اما با اهل معامله با کسی نبودم.

فرماندار سابق شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: هیچگاه برای جلب نظر افراد سیاسی و گروه های و مسئولان تمامیت خواه گامی برنداشتم که دین و ایمان خود را فدا کنم.

یاری پور تصریح کرد: با دولت تدبیر و امید همراه بوده و خواهم بود و در مدت به عهده داشتن مسئولیت فرمانداری بویراحمد در دولت یازدهم توانستم خوشنامی برای این دولت ایجاد کنم. در صورتی که باید و نباید های یک فرماندار را ارزیابی کنم به خودم نمره قبولی خواهم داد چراکه در نظام جمهوری اسلامی فرماندار باید امانت دار و اخلاق اسلامی و انسانی برخوردار باشد که تلاشم بر این بود.
وی ادامه داد: باید به یک دید به مردم نگاه کرد و سعی کردم اگر نمی توانم به کسی احترام کنم حرمت کسی را نشکنم یا بی حرمتی به کسی نکنم.
فرماندار سابق شهرستان بویراحمد عنوان کرد: نهایت تلاشم بر این بود که بر اساس اولویتها اعتبارات شهرستان را توزیع و تقسیم کنم. در تمام مسایل به مافوق خودم(استاندار) جوابگو بودم و با آنها مشورت می کردم .
یاری پور بیان کرد: بزرگترین خواسته و دغدغه آحاد مردم شهرستان بویراحمد حل مشکلات معیشتی و اشتغال است که این از عهده من به تنهایی خارج بود.

IMG_8633
وی اظهارکرد: هیچ گاه با دادن وعده های دروغ سعی در دواندن مردم و قصد فریب آنها را نداشتم اما متأسفانه در جامعه ما عوام فریبی به خود فریبی نیز رسیده است.
فرماندار سابق شهرستان بویراحمد ادامه داد: جریانهای سیاسی گاها توقعاتی از یک مسئول دارند که شاید لازمه اجرای آنها جابجایی حق و ناحق باشد و من در اجرای برخی مسایل که نا معقول بود ایستادگی و مقاومت کردم و این مقاومت ها گاهی دلخوری، ناراحتی و رنجیده خاطر ایجاد می کند و این مسأله به عزل یک مسئول می انجامد.
یاری پور افزود: خداوند را شاکرم که بین دو گزینه ماندن و رفتن یکی را انتخاب کرده ام و دینم را فدای دنیایم نکنم و برای چهار روز ماندن در پستی که اعتباری و موقت است دینم را از دست ندهم. در نظام اسلامی مسئولیت یک تکلیف است و نه حق و تا جایی که توان داشتم به این تکلیف عمل کرده ام.
وی اضافه کرد: این جابجایی ها امر طبیعی و عادی است . آنچه که عمل کرده ام منشور اخلاقی دولت «تدبیر و امید» بوده و است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد