تاریخ درج خبر : 1394/08/02
کد خبر : ۵۲۱۷۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد پنجمین استان کشور در سکونت روستایی

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از لحاظ سکونت در روستاها و ماندگاری در آن، این استان رتبه پنجم کشور را به خود اختصاص داده است.

داریوش مظفر افزود:بر اساس سرشماری سال 90 استان کهگیلویه و بویراحمد 308هزار و 361 نفر جمعیت روستایی دارد و 47 درصد جمعیت استان در روستاها سکونت دارند.

وی اظهارکرد: این میزان جمعیت 73هزار و 77 خانوار را شامل می شود و از لحاظ سکونت در روستاها و ماندگاری در آن، این استان رتبه پنجم کشور را داریم.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: 1674 روستای دارای سکنه در استان وجود دارد که از این تعداد 555 روستا که بالای 30 خانوار می باشند، دارای دهیاری هستند. 109 روستای استان در شرف ایجاد و راه اندازی دهیاری هستند که امسال مجوز آنها اخذ شده است.

مظفر تصریح کرد: پیگیریم که 164 روستای بالای 20 خانوار استان از سوی وزارت کشور دارای دهیاری شوند که مکاتبات اختصاص این روستا ها انجام شده و فرآیند این امر در حال طی شدن است.

وی ادامه داد:از مجموع روستاهای دارای سکنه این استان 954 روستا زیر 20 خانوار و 720 روستا بالای 20 خانوار هستند.

وجود 565روستای فاقد سکنه در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بر اساس سرشماری سال 90 هم اکنون 565 روستای فاقد سکنه در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

مظفر بیان کرد: 654 روستای استان دارای شورای اسلامی هستند که حدود 2000نفر عضو دارند و از این تعداد عضو 1955 نفر مرد و مابقی زن هستند.

وی با بیان اینکه کارگروه توسعه روستایی و عشایری زیر مجموعه شورای برنامه ریزی استان است، اظهارکرد: نماینده دهیاران هر شهرستان مشخص و در فرآیند مشورتی آقای ملک زاده بعنوان نماینده دهیاران استان نیز مشخص شد.همچنین اقای فلسفس بعنوان نماینده شوراها در کارگروه توسعه روستایی استان انتخاب شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: دهیاران استان باید پروژه محور شوند و در این زمینه در حال مبادله توافقنامه بین دفتر روستایی، امور مالیاتی و معاونت عمرانی هستیم.

ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد