تاریخ درج خبر : 1394/08/05
کد خبر : ۵۲۱۷۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

تکمیل طرح‌های نیمه تمام ورزشی در مناطق محروم اولویت دولت و مجلس است

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گچساران گفت: تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی اولویت دولت و مجلس برای افزایش دسترسی مردم به فضاهای ورزشی استاندارد و ترویج ورزش های همگانی است.

غلامرضا تاجگردون افزود: اختصاص پنج درصد از بودجه ماده180 مناطق محروم و صدور مجوز برای کمک شرکت های بزرگ مانند بهره برداری نفت و گاز به پروژه های نیمه تمام ورزشی گام هایی برای تحقق این امر است.

وی میزان اعتبار اختصاص یافته امسال برای تکمیل پروژه نیمه تمام ورزشی از محل ماده 180 در کشور را سه تا چهار هزار میلیارد ریال ذکر کرد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی برای ترویج ورزش های همگانی و افزایش بستر دستیابی ورزشکاران به درخشش در گستره جهانی تصریح کرد: ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این امر ضروری است.

تاجگردون گفت: ساخت و بهره برداری از 22 زمین چمن مصنوعی فوتبال خدمت ماندگار دولت به مردم گچساران و باشت است.

وی افزود: روستاهای آبشیرین، امامزاده جعفر خیرآباد، مناطق 500 دستگاه و کوی 108 دستگاه شهر دوگنبدان، تپه نورالشهدا و برمایون از جمله مناطق احداث زمین چمن های ورزشی فوتبال در گچساران و باشت بوده است.

وی گفت: 30 طرح زمین چمن فوتبال در گچساران و باشت بهره برداری یا در مراحل پایانی است که از این تعداد 18 طرح در گچساران و 12 مورد در باشت قرار دارد.

وی اظهار کرد: با بهره برداری از این پروژه ها سرانه فضای ورزشی این دو شهرستان افزایش مطلوبی خواهد یافت.

تاجگردون با اشاره به این که شش زمین چمن مصنوعی دیگر در این دو شهرستان در حال ساخت است تصریح کرد: این پروژه ها تا پایان سال جاری بهره برداری خواهد شد.

وی بیان کرد: این طرح ها با 140 میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه اهدایی وزارت نفت از دو سال تا پیش تاکنون اجرا شده است.

شهرستان های گچساران و باشت با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد