تاریخ درج خبر : 1394/08/05
کد خبر : ۵۲۱۷۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

تقویت و رونق گردشگری؛ اولویت نخست فرماندار جدید بویراحمد

فرماندار جدید بویراحمد توسعه ، رونق و تقویت مقوله گردشگری را به عنوان یکی از عوامل زیربنایی و خروج شهرستان را از محرومیت اولویت نخست کاری خود اعلام کرد.

عبدالکاظم نظری روز یکشنبه در آیین معارفه خود افزود: با وجود ظرفیت های بالقوه گردشگری و منابع بکر و طبیعی و خدادادی در شهرستان بویراحمد اما بدلیل نبود برنامه جامع و موثر تاکنون این استعدادها کارایی و اثرگذاری لازم را در پیشبرد توسعه ای شهرستان نداشته است.

نظری حمایت و تقویت بخش خصوصی و سرمایه گذاران را نیز از دیگر اولویت ها و برنامه های مهم در توسعه و شکوفایی شهرستان بویراحمد ذکر کرد.

وی نقش محوری نخبگان ، دانشگاهیان و رسانه ها به عنوان افراد موثر در تحولات مختلف جامعه را یادآور شد و گفت: تشکیل اتاق فکر و بهره گیری از نظرات و ایده های راهگشا و تعیین کننده این افراد و گروه ها همچنان یکی از راهبردهای مهم در انجام برنامه ها و ماموریت های کاری فرماندار شهرستان بویراحمد است.

نظری با اشاره به برگزاری انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در اسفند امسال نیز گفت: برگزاری یک انتخابات باشکوه، پرشور، سالم و رقابتی با حضور قشرها و گروه های مختلف سیاسی نیز از اولویت برنامه های امسال فرمانداری بویراحمد است.

وی با اشاره به برخی دستاوردهای دولت یازدهم نیز گفت: ایجاد ثبات و آرامش بر فضای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جامعه و احیای اعتماد عمومی جامعه بویژه نخبگان و اندیشمندان را به نظام از مهمترین اقدامات این دولت اعلام کرد.

فرمانداربویراحمد موضوع برجام و موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای را نیز به عنوان یک دستاورد بزرگ این دولت در عرصه سیاسی ایران و جهان دانست و گفت: آثار و پیامدهای این توفیق ارزشمند در آینده بیشتر نمود پیدا خواهد کرد.

نظری با بیان اینکه مردم در انتخاب دولت تدبیر و امید به دنبال یک تغییر اساسی در رفتار و احیای ارزش ها و امیدهای از دست رفته بودند،گفت: اگرچه مردم تا حدود زیادی شاهد روند مثبت و امیدآفرین در این راستا بوده اند ولی هنوز خواسته ها و مطالبات زیادی دارند که باید با همت و تلاش مسوولان تحقق یابند.

فرماندار سابق شهرستان بویراحمد نیز با بیان اینکه با عملکرد و کارکرد مناسب خود مایه خوشنامی دولت تدبیرو امید در این شهرستان بودم، گفت: هیچگاه دینم را فدای دنیای خویش نکردم.

هوشنگ یاری پور افزود: مسوولیت ها امانتی است که نظام جمهوری اسلامی ایران به خادمان ملت می دهد و بنده به عنوان نماینده دولت در شهرستان بویراحمد امانتی بزرگ بر دوش داشتم که اکنون آنرا با عزت و افتخار تحویل دادم.

فرماندار سابق شهرستان بویراحمد گفت: یکی از ظرفیت های شکوفا شده در فرمانداری بویراحمد تکیه بر حوزه اجتماعی و شناسایی استعدادهای درخشان و اثرگذار در این راستا بوده است.

وی با بیان اینکه در مقابل روحیه تمامیت خواه برخی سیاسیون نیز بشدت مقاومت کردم، گفت: با این گونه مقاومت ها باید از بین دو گزینه رفتن و ماندن به تبع رفتن را انتخاب می کردم.

یاری پور با بیان اینکه در دو سال گذشته بیش از 450 پروژه عمرانی در بخش های مختلف در این شهرستان به بهره برداری رسید از در حال اجرا بودن حدود 260 طرح عمرانی در این شهرستان خبر داد.

ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد