تاریخ درج خبر : 1394/08/05
کد خبر : ۵۲۱۸۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران مطرح کرد

رفع نقاط حادثه‌خیز در راه‌های ارتباطی گچساران

رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران از رفع نقاط حادثه‌خیز در راه‌های ارتباطی این شهرستان خبر داد.

جعفر برکتی، با بیان اینکه بهسازی راه‌های ارتباطی روستایی شهرستان اولویت اصلی اداره راه و شهرسازی این شهرستان در سال 94 است، اظهار کرد: رفع نقاط حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی مختلف شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران با اشاره به رفع نقاط حادثه‌خیز در محور گچساران ـ‌ باشت، تصریح کرد: نقاط حادثه‌خیز این محور ارتباطی برطرف شده است و در حال حاضر عملیات اجرایی یک نقطه حادثه‌خیز در محور گچساران ـ بهبهان شروع شده است.

برکتی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه عملیات‌های مختلفی از جمله بهسازی و روکش و آسفالت مسیرها ارتباطی درون‌شهری و برون‌شهری در این شهرستان در راستای تسهیل تردد صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: فاز اول لکه‌گیری و روکش آسفالت جاده کمربندی و تقاطع بهشت زهرا دوگنبدان به ترتیب لکه‌گیری به طول 42 هزار 600 متر مربع و روکش آسفالت به طول 6 کیلومتر و عرض 11 متر با پیشرفت فیزیکی 100 درصدی به اتمام رسیده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه عملیات اجرایی موج تراش 34 هزار مترمربع فاز دوم لکه‌گیری و روکش آسفالت جاده کمربندی و تقاطع بهشت زهرا دوگنبدان دارای 100 درصد پیشرفت فیزیک است، عنوان کرد: تکمیل روشنایی محور گچساران تلخاب‌شیرین‌ ـ‌ امامزاده جعفر(ع) به طول 10 کیلومتر دارای 75 درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی اذعان کرد: عملیات اجرایی لکه‌گیری و روکش آسفالت محور گچساران-خیرآباد-پادوک حدفاصل پل روگذر و پل عبداللهی روکش 4 کیلومتر به عرض 11 متر، شانه‌سازی آسفالتی 2 کیلومتر و لکه‌گیری 16 هزار و 700 متر مربع با پیشرفت فیزیکی 55 درصدی در حال انجام است.

رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران به عملیات اجرایی بهسازی تقاطع غیرهم‌سطح بهشت زهرای گچساران اشاره کرد و گفت: عملیات خاکریزی 30 هزار مترمکعب، روکش آسفالت در دولایه یک کیلومتر به عرض 5/9 خط‌کشی 2/10 کیلومتر و 7 هزار و 544 کیلوگرم گاردریل این پروژه با پیشرفت فیزیکی 100 درصدی آماده بهره‌برداری است.

برکتی اذعان کرد: بهسازی محور گچساران-آبریگون در قالب 50 هزار مترمکعب خاکریزی، 27 هزار مترمکعب خاکبرداری، اجرای لایه زیراساس-اساس و احداث 2 دهانه 3 متری و دو دهانه 1.7 متری دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی است.

این مقام مسئول با اشاره به تلاش مسئولان راه و شهرسازی در زمینه بهسازی راه‌های ارتباطی شهری و روستایی، بیان کرد: روکش آسفالت معابر بافت فرسوده شهری دوگنبدان شامل محلات سادات و رادک به طول 4.5 کیلومتر و عرض 9 متر انجام شده است.

وی با بیان اینکه 64 میلیارد ریال اعتبار امسال جهت اجرای پروژه‌های عمرانی راه و شهرسازی این شهرستان اختصاص داده شده است، گفت: بیش از 16 میلیارد ریال اعتبار امسال به بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی اختصاص یافته است.

رئیس اداره و راه شهرسازی گچساران در ادامه به عملیات اجرای پروژه بزرگ بزرگراه بابامیدان-گچساران-بهبهان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر عملیات اجرایی این پروژه از محور گچساران به سمت باشت و محور گچساران به سمت خیرآباد در حال انجام است.

برکتی با بیان اینکه فاز اجرایی دو باند کردن جاده امامزاده جعفر(ع) تا ماهور باشت به اتمام رسیده است، از اجرایی شدن عملات دوباند کردن ماهور باشت به سمت روستای خان‌احمد خبر داد.

فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد