تاریخ درج خبر : 1394/08/05
کد خبر : ۵۲۱۸۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران خبر داد

ارائه 84 رشته مهارتی در مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران از ارائه 84 رشته مهارتی در مرکز فنی و حرفه‌ای این شهرستان خبر داد.

علیرضا گرامی، با اشاره به فعالیت‌های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای این شهرستان، اظهار کرد: این مرکز در حال حاضر آموزش 84 حرفه را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی در این مرکز بر اساس نیازسنجی‌ در شهر و روستاهای آن شهرستان انجام می‌گیرد، افزود: این مرکز در حال حاضر با بستن تفاهم‌نامه با شرکت‌های معتبر در سراسر کشور، آموزش‌های مختلفی را در قالب 84 حرفه به علاقه‌مندان ارائه می‌دهد.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران تصریح کرد: دوره‌های آموزشی فوق‌الذکر با همکاری مجتمع فنی فلات قاره، مجتمع آموزشی سفیر قرن، شرکت‌های خانه مهندسین نفت و شرکت اندیشه‌پرداز آفتاب در آن مرکز ارائه می‌شود.

گرامی با بیان اینکه سرفصل رشته‌های آموزشی این مرکز شامل دپارتمان عمران، برق، امور اداری، نفت، خدمات و … است، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام در رشته‌های فوق‌الذکر باید به این مرکز آموزشی در شهرستان مراجعه کند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه حرفه‌آموزان پس از گذراندن دوره‌های آموزشی در این مرکز گواهینامه‌های پایان دوره معتبر دریافت خواهند کرد، عنوان کرد: 18 رشته در این مرکز به صورت رایگان به علاقه‌مند آموزش داده می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی در مراکز ترک اعتیاد و زندان‌ها، اذعان کرد: این مرکز ارائه آموزش‌های مهارتی و کاربردی جهت ایجاد اشتغال خرد و خانگی در قالب یک برنامه کوتاه‌مدت در راستای کاهش بیکاری و مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله اعتیاد را با توجه به اهمیت آن در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای گچساران در پایان با بیان اینکه این مرکز جهت حرکت در این مسیر و به‌روز کردن آموزش‌های خود مطابق با نیاز بازار کار با کمبود شدید تجهیزات و مواد مصرفی مواجه است، بر لزوم همکاری مسئولان در راستا تامین اعتبارات لازم در این خصوص تاکید کرد و خواستار حمایت و همکاری مسئولان شهرستانی و استان در این راستا شد.

فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد