تاریخ درج خبر : 1394/08/05
کد خبر : ۵۲۱۸۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون فرماندار بویراحمد:

وضعیت شهر یاسوج برای مقابله با بارندگی نامناسب است/ وقوع فاجعه با جزئی‌ترین بارندگی در یاسوج

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد گفت: وضعیت شهر یاسوج برای مقابله با بارندگی نامناسب نیست و هر نقطه این شهر قابلیت فاجعه دارد که باید چاره‌ای اندیشیده شود.

سید کرامت‌الله فرج‌زاده عصر امروز در جلسه ستاد بحران شهرستان بویراحمد با اشاره به آغاز فصل سرما و شروع بارندگی‌ها بر لزوم آمادگی ستاد بحران شهرستان تاکید کرد و گفت: با آگاهی و همراهی بخشی دستگاه‌ها برای جلوگیری از خسارات احتمالی این جلسه را برگزار کردیم.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد با بیان اینکه در زمان بارندگی در سطح شهر مشکلاتی ایجاد می‌شود، گفت: شهرداری نسبت به رفع تصرف مسیل‌های درون شهری اقدام کند در صورتی که بارندگی بالای 80 میلی متر رخ دهد آسیب شدیدی به شهر وارد می‌شود.

وی ادامه داد: هدف اصلی از احداث مسیل‌ها، جمع‌آوری، هدایت و انتقال آب‌های سطحی به محل‌های پذیرنده می‌باشد که شهرداری باید نسبت به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشد تا در فصل بارش با مشکلی مواجه نشویم.

فرج‌زاده با اشاره به بارندگی چند روز گذشته در مرکز کهگیلویه بویراحمد تصریح کرد: در بارندگی چند روز گذشته در شهر یاسوج شاهد گرفتگی جداول در سطح معابر و خیابان‌ها بودیم که چهره شهر را نازیبا جلوه داده است.

این مسئول تأکید کرد: به منظور مقابله با هر گونه بحران انتظار می‌رود دستگاه‌های خدمات‌رسان و عضو ستاد بحران با آمادگی بهتر خدمات‌رسانی کنند.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد در ادامه با بیان اینکه در ایام بارندگی برخی کوچه‌ها بن بست با مشکلاتی مواجه می‌شوند، گفت: در سنوات گذشته کوچه‌های بن‌بست باعث ایجاد گرفتاری شهروندان می‌شود که باید برای رفع این مشکل چاره‌اندیشی کرد.

فرج‌زاده از بخشداران شهرستان بویراحمد خواست تا با توجه به آغاز فصل بارندگی دهیاران را موظف کند تا جداول مناطق روستایی را پاکسازی کنند.

این مسئول در بخشی دیگر از سخنان خود بر ضرورت تقویت پل‌ها تاکید کرد و گفت: اگر شهرداری برای تقویت پل اول بشار اقدامی نکند سقوط خواهد کرد و در شهر با آسیب مواجه می‌شویم که در صورت شدت بارندگی پایه‌های پل تخریب می‌شوند.

معاون عمرانی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد بر حفاظت از طرح‌های آبخیزداری تاکید کرد و گفت: وضعیت شهر یاسوج برای مقابله با بارندگی نامناسب نیست و هر نقطه این شهر قابلیت فاجعه دارد که باید چاره‌ای اندیشیده شود.

فرج‌زاده با اشاره به اینکه سازه‌های موقت در سال‌جاری حتما صدمه‌آفرین خواهد بود که شهرداری باید نسبت به این وضعیت چاره‌اندیشی کند، گفت: شهرداری افرادی را که در حال ساخت و ساز هستند اطلاع‌رسانی کند و در صورت بروز هر گونه حادثه فرد مسئول و پاسخگو خواهد بود.

فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد