تاریخ درج خبر : 1394/08/05
کد خبر : ۵۲۱۸۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

هدایتخواه: بردن ماهواره به خانه یعنی بردن فساد به خانه

فعال فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد به خطرات و آسیب های جبران ناپذیر ماهواره اشاره کرد و گفت: بردن ماهواره به خانه یعنی بردن فساد به خانه.

 صبح زاگرس نوشت : ستار هدایت خواه تشویق به جدایی زوج ها و اعضای خانواده از برنامه هایی است که شبکه های ماهواره ای در دستور کار قرار داده اند و آن را درجامعه تبلیغ می کنند.

 

این فعال فرهنگی آگاهی بخشی از آسیب های شبکه های ماهواره ای را از نیازهای امروز خانواده ها دانست و بیان کرد: بسیاری از مشکلاتی که در برهه کنونی دامن گیر خانواده ها می شود به دلیل الگو گرفتن از برنامه های ماهواره ای است.

 

وی تصریح کرد: ترویج بی وفایی و خیانت زن به شوهر و برعکس از دیگر اهداف مخربی است که از سوی شبکه های ماهواره ای دنبال می شود.

 

هدایت خواه در ادامه به اثرات معنویت در جامعه و خانواده ها برای جلوگیری از گناه و آسیب ها شاره کرد و گفت: ایجاد فضای معنوی در خانه باعث لطافت ،برکت و افزایش رزق و روزی در خانه و خانواده می شود و این امر به دلیل این است که فرشتگان رحمت در خانه ای که معنویت در آن جریان دارد حضور دارند.

 

وی اظهار کرد: خانه ای که در آن معنویت وجود ندارد محلی برای حضور شیطان است و برکتی در ان نیست.

هدایت خواه یکی دیگر از اثرات معنویت در خانواده ها را جلوگیری از غفلت از یاد خدا دانست و ابراز داشت: کسانی که از یاد خدا و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) غافل می شوند رفتارهای آنها حیوانی خواهد شد.

 

یکی از دلایل اصلی خودکشی نبود معنویت است

 

این فعال فرهنگی یکی از دلایل اصلی افزایش خودکشی ها در جامعه را نبود معنویت دانست و عنوان کرد:  برخی افراد در شیوه همسرگزینی راه را اشتباه میروند  و به دلیل عشق و عاشقی دوران جوانی و مخالفت والدین اقدام به خودکشی می کنند درحالی که اگر معنویت در خانه ها حاکم باشد بسیاری از مشکلات به برکت آن برطرف و به خیر منتج خواهد شد.

 

هدایت خواه به ایام محرم و ایجاد فضای معنوی در این اشاره کرد و گفت: اشک ریختن برای امام حسین(ع)  اثرات روحی فراوانی دارد و افسردگی و بیماریهای روحی روحی روانی را درمان می بخشد.

 

وی توسل، دعا، نماز، زیارت عاشورا در خانه ها را گره گشای زندگی دانست و افزود:  معنویت بسیاری از مشکلات، مخارج اضافی، چشم همچشمی و اسراف در کارها را ازبین می برد.

 

خودآرایی زن برای نامحرم ممنوع است

 

هدایت خواه به راهکارهای مستحکم کردن زندگی و آراستگی متقابل زن و شوهر برای یکدیگر اشاره کرد و گفت:  زنان باید بهترین لباس ها و آرایش ها را برای شوهر بپوشند و انجام دهد اما به نظر میرسد این امر امروز در جامعه برعکس شده است.

 

وی به اثرات آراستگی متقابل زن و شوهر برای یکدیگر پرداخت و عنوان کرد: افزایش محبت و روابط عاطفی، سلامت اخلاقی و عفت، جلب اعتماد به یکدیگر و ایجاد جذابیت در خانه و خانواده از جمله این اثرات مثبت است.

 

هدایت خواه ابراز داشت: زنی که خود را برای غیرشوهر آرایش می کند عباداتش قبول نیست و فرشتگان بر او لعنت می فرستند.

 

۶۶۰ آرایشگاه زنانه در یاسوج

 

وی در ادامه با بیان اینکه براساس آمارها میزان واردات مواد آرایشی به کشور  و مصرف آن چند برابر متوسط جهانی است ابراز داشت: برخی آمارها از وجود ۶۶۰ آرایشگاه زنانه در شهر یاسوج خبر می دهد وآیا این تعداد آرایشگاه زنانه برای خودآرایی زنان برای شوهران است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد