تاریخ درج خبر : 1394/08/06
کد خبر : ۵۲۱۸۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

«سنگ چهره» اثر طبیعی سرفاریاب تخریب شد

بخشدار سرفاریاب از توابع چرام گفت: برد چهره یا سنگ چهره اثر طبیعی و منحصر بفرد این بخش با سهل‌انگاری عده‌ای از گردشگران تخریب شد.

غلام حسین آتش سودا افزود: چهار نفر از گردشگران که قصد عکاسی از این سنگ زیبا و طبیعی را داشتند با قرار گرفتن بر روی این سنگ باعث تخریب آن شدند.

وی اظهارکرد: هنگام بالارفتن یکی از گردشگران سنگ سقوط و منجر به شکستن پای این گردشگر نیز می شود.

آتش سودا تصریح کرد: با همکاری میراث فرهنگی علت سقوط سنگ بررسی و در صورت سهل انگاری گردشگران مجازات خواهند شد.81813488-70257433

سنگ چهره در فاصله 100متری از روستای مه گردی از توابع بخش سرفاریاب و بر فراز صخره ای به ارتفاع 800 متر قرار دارد.

این سنگ با ارتفاع دو متر و طول سه متر روی سنگی کوچک در حدود نیم متر قرار گرفته و محل اتصال این دو سنگ کمتر از 30 سانتی متر است.

سنگ چهره به دلیل قرار گرفتن در لبه پرتگاه بلند از بیشتر مناطق سرفاریاب قابل مشاهده است.

هر ساله گردشگران زیادی از این جاذبه طبیعی و تاریخی دیدن می کنند.

بخش سرفاریاب با 14 هزار نفر جمعیت یکی از بخش های شهرستان چرام است که درفاصله 180کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

81813488-70257435
ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • احمر گفت:

  سلام وته نمیخواد خون خودتو کثیف کنی اتفاقه رخ میده

 • ناشناس گفت:

  به قصد عکس گرفتن!!! بابا قضیه چیز دیگری بوده وگکرنه با بالا رفتن از این صخره که چیزیش نمیشد. متاسفم برای مسببین این حرکت. تف بر شما

 • ع مردانی گفت:

  علت عقب ماندگیمان نه امریکاست نه اسرائیل. علب عقب ماندگیمان خود ما هستیم .آری خود ما ! ما که قدر داشته هایمان را نمیدانیم و ادعای فهممان گوش فلک را کر کرده است ! مردم بخود آیید.با خود چه می کنید؟؟ چرا اینگونه خود را به خواب زده اید؟ . برد چهره یک میراث بود. میراثی ارزشمند.خاطرات اسطورهای تاریخ کهن ما در دل همین سنگ نهفته بود . سنگی که زلزله بارها آنرا لرزاند و توفان سهمگین بر چهره اش بی رحمانه کوبید اما برد چهره استقامت کرد و بر زمین نیفتاد. اینک چه دردناک می بینیم که چند آدم جاهل وامانده از روزگار در پی گنج تیشه بر ریشه اش که ریشه تاریخ ماست زدند آنرا بی رحمانه بر زمین کوبیدند .اف بر توکه در اوج جهالت تیشه بر ریشه خود زدید با خود آن کردید که ابلیس نکرد.

 • چرام. گفت:

  حیف شد وباید با عاملین برخورد شود .انشالله که فال نیکی باشد به نشانه سقوط بزرگواری

پربازديد