تاریخ درج خبر : 1394/08/06
کد خبر : ۵۲۱۹۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -

جزئیاتی از نشست مهم استانداران خوزستان، فارس و کهگیلویه و بویراحمد در شیراز

استانداران سه استان کهگیلویه و بویراحمد، فارس و خوزستان در شیراز گرد هم آمدند تا موضوعات مهمی را پی‌گیری کنند.

پژمان نیک‌اقبالی معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از نشست سه جانبه استانداران کهگیلویه و بویراحمد، فارس و خوزستان در شهر شیراز خبر داد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این نشست سه جانبه علاوه بر استانداران، معاونان عمرانی استاندار، رؤسای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مدیران‌کل راه و شهرسازی هر سه استان نیز حضور داشتند.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد به جزئیاتی از این نشست سه جانبه اشاره کرد و گفت: در این نشست طرح‌های مشترک هر سه استان مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهاداتی توسط مسئولان هر سه استان برای پی‌گیری و اجرای این طرح‌های مشترک ارائه شد.

نیک‌اقبالی بخش مهمی از این نشست و پی‌گیری‌های آن را مربوط به حوزه راه‌ها اعم از راه‌های زمینی و ریلی عنوان کرد و گفت: تصمیمات خوبی برای اجرایی شدن برخی پروژه‌های بزرگ از جمله بزرگراه شیراز به اهواز گرفته شد که بخشی از این بزرگراه از استان کهگیلویه و بویراحمد حدفاصل پل بریم تا خیرآباد می‌گذرد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: خوشبختانه از این 510 کیلومتر بزرگراه که شیراز را به اهواز متصل می‌کند 120 کیلومتر آن در استان ما واقع شده که از این مقدار تنها بخش کمی از آن در محدوده پل بریم تا شلال‌دان در دست مطالعه است و بقیه یا در دست اجرا بوده و یا اجرایی شده و به بهره‌برداری رسیده است.

نیک‌اقبالی یکی دیگر از موضوعات مهم مطرح شده در نشست مشورتی استانداران سه استان را در شیراز مربوط به راه‌آهن سراسری فارس به خوزستان ذکر کرد و گفت: استانداران هر سه استان نسبت به این موضوع دغدغه جدی داشتند و معتقد بودند که باید هر سه استان به وسیله خط ریلی به یکدیگر متصل شوند.

وی بیان کرد: قرار شد که این موضوع برای تسهیل در روند اجرایی با وزیر راه و شهرسازی در میان گذاشته شود.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پی‌گیری موضوعی مهم در ارتباط با خط ریلی در نشست یاد شده خبر داد و گفت: در پی آن هستیم که با اجرایی شدن خط‌ آهن اقلید به یاسوج، امتداد آن از یاسوج به خط‌ آهن فارس به خوزستان را نیز مورد پی‌گیری قرار دهیم تا به وسیله یک خط آنتنی، یاسوج مرکز استان نیز به خط‌ آهن سراسری فارس – خوزستان متصل شود.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین از پی‌گیری موضوعات مهم دیگری در این نشست خبر داد و گفت: در مجموع برگزاری چنین نشست‌هایی کمک بزرگی برای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد است و از برگزاری اینگونه نشست‌ها استقبال می‌کنیم.

فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد