تاریخ درج خبر : 1394/08/06
کد خبر : ۵۲۱۹۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس اداره ارشاد کهگیلویه:

سوگواره منطقه‌ای شعر “مشک تشنه” در دهدشت برگزار می‌شود

رئیس اداره ارشاد شهرستان کهگیلویه از برگزاری دومین سوگواره منطقه‌ای شعر “مشک تشنه “و دهمین جشنواره قرآنی استانی در شهرستان کهگیلویه خبرداد.

سید ایرج کاظمی‌جو در نشست خبری با اصحاب رسانه که در اداره ارشاد شهرستان کهگیلویه برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره قرآنی استانی با همکاری و هماهنگی دبیرخانه دائمی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان برگزار می‌شود.

رئیس اداره ارشاد شهرستان کهگیلویه با اشاره به اینکه جشنواره قرآنی تاکنون در شهرستان کهگیلویه برگزار نشده است، بیان کرد: این جشنواره 20 آبان ماه امسال در شهرستان کهگیلویه در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود.

کاظمی‌جو با بیان اینکه تا الان در سراسر شهرستان 81 نفر ثبت نام نموده است، بیان کرد: از سراسر استان می‌توانند در این برنامه شرکت کنند و قبل از آن تمامی شهرستان‌ها باید لیست اسامی خود را تحویل دبیرخانه کانون فرهنگی و هنری مساجد بدهند تا در سامانه ملی ثبت شود.

وی با اشاره به اینکه کسانی که در این آزمون حد نصاب لازم را کسب کنند به جشنواره ملی دعوت می‌شوند، عنوان کرد: در بخش تفسیر محدودیت سنی وجود ندارد و ویژه امامان جماعت است، بخش حفظ کل و جزء قرآن مختص به بانوان 18 تا 30 سال، بخش صحیح خوانی حمد و سوره و اذکار نماز رده سنی 8 تا 15 سال و دربخش مفاهیم کسانی که بین 18 تا 30 سال هستند می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

کاظمی‌جو با بیان اینکه دومین دوره سوگواره منطقه‌ای شعر “مشک تشنه” 18 آذر ماه در شهرستان کهگیلویه برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: اولین دوره سوگواره در شهرستان کهگیلویه در سال 92 برگزار و در سال 93 فراخوان دومین سوگواره منتشر و تعدادی آثار به دست ما رسید اما به دلیل نبود اعتبار لازم این دوره برگزار نشد.

رئیس اداره ارشاد شهرستان کهگیلویه با اشاره به اینکه شعرهایی که در سال 93 به جشنواره ارسال شد در این دوره شرکت می‌کنند، افزود: این جشنواره در سه بخش شعر فارسی سپید، کلاسیک و شعر محلی برگزار می‌شود.

کاظمی‌جو با اشاره به اینکه این جشنواره با موضوع حادثه عاشورا برگزار می‌شود، تصریح کرد: این دوره با حضور شاعران 6 استان فارس، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، لرستان و کهگیلویه ‌وبویراحمد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی‌های لازم را انجام دادیم که اگر تعداد کسانی که به عنوان برگزیده انتخاب می‌شوند از تعدادی که در فراخوان مشخص کردیم بیشتر بود هدایای آنها را نیز تامین کنیم، عنوان کرد: در هر بخش به نفرات اول تا سوم جایزه تعلق می‌گیرد که به نفر اول 500 هزار تومان،نفر دوم 400 هزار تومان و نفر سوم 300 هزار تومان پرداخت می‌شود.

تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد