تاریخ درج خبر : 1394/08/06
کد خبر : ۵۲۲۰۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

«برد چهره» هم قربانی خودخواهی انسان شد

خبر افتادن سنگ چهره دهان به دهان می چرخید که ما هم بر آن شدیم به محل حادثه برویم تا کم و کیف موضوع را از نزدیک پی گیری کنیم در راه با انبوه جمعیت مواجه شدیم که هر کدام به هر طریقی خود را به بالای کوه مه گردی محل قرار گرفتن سنگ چهره می رساندند چرا که همه اهالی هر کدام به نوعی با این سنگ خاطره ای داشتند و خبر افتادن آن مردم را همانند کسی که عزیزش را از دست داده در غم و اندوه فرو برده بود .
وقتی به محل حادثه رسیدیم که اورژانس 115 یکی از افرادی را که سنگ را انداخته بود و از ناحیه پا به شدت مصدوم شده بود را از محل حادثه دور کرده بود .
گروهی از جوانان که حدود چهار نفر با تعدادی موتور سیکلت به مه گردی رفته بودند و این نماد استقامت و غرور سرفاریاب را به پایین انداختند.زمزمه هایی از گوشه و کنار حاکی از این بود که این گروه به طمع پیدا کردن گنج عمدا اقدام به تخریب پایه سنگ کرده و آن را انداخته بودند.
آقای عبدالحمید پوش یکی از سهام داران و مالکین مه گردی به خبر نگار ما گفت که قطع به یقین به صورت عمد سنگ چهره را انداخته اند و به خیال اینکه در زیر سنگ گنجی نهفته بوده و با نقشه و ابزاری از پیش طراحی شده نماد شناخته شده شهر سرفاریاب را از بین برده اند.
وی افزود پدر و پدر بزگ و نیاکان ما سالهای سال از این سنگ همانند گوهری گران و فرزندی عزیز مراقبت کردند .
ماموران نیروی انتظامی به موقع در محل حاضر و مراتب را صورتجلسه نمودند و انتظار مردم بخش سرفاریاب از آنها پی گیری به جد موضوع است تا دیگر کسی اقدام به تخریب میراث فرهنگی و طبیعی منطقه نکند.

منبع: سرفاریاب نیوز

13911219000673_PhotoL

img-20151026-wa0042

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • م گفت:

    اداره میراث فرهنگی باید سنگ چهره را با هر زحمت و هزینه ای که شده بازسازی کند. نباید براحتی بگذاریم این نماد زیبا نا بود شود .سنگ چهره را به جای اصلیش باز گردانید . این نماد استقامت دیار ماست

  • م گفت:

    افسوس که با دست خود روزگارمان را به نابودی می کشانیم . برد که توسط انسانهایی جاهل و نادان در خود فرو غطلید و نمادی از استقامت ایل ما را هم با خود بر زمین زد. بدون شک جرم کسانی که مرتکب این حرکت زشت شده اند از قتل عمد هم سنگین تر است و آنانی که دست به جرم چنین سنگین زده و یک آثار فرهنگی بی بدیل را نا بود کردند باید به سزای اعمال خود برسند

پربازديد