تاریخ درج خبر : 1394/08/06
کد خبر : ۵۲۲۰۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

شناسایی و دستگیری قاچاقچیان چوب و ذغال در بهمئی

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و دستگیری قاچاقچیان چوب و ذغال در بهمئی خبر داد.

عزت‌الله بهشتی‌فرد صبح امروز در جمع خبرنگاران در خصوص قطع درختان بلوط در کوه حاتم منطقه ماغر، شهرستان بهمئی، اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده تعداد 10 اصله درخت در این منطقه قطع شده است.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد افزود: تعدادی از این درختان به صورت کامل، بخشی به صورت سرشاخه و تعدادی خشک و آسیب دیده بودند.

وی به اخبار منتشر شده در همین زمینه اشاره و عنوان کرد: برخی رسانه در همین راستا آمار درختان قطع شده را حدود 2 هزار اصله گزارش داده‌اند که این آمار اشتباه است.

بهشتی‌‌‌فرد بیان داشت: این درختان توسط برخی افراد سودجو جهت تهیه ذغال قطع شده که این افراد توسط مامورین منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهمئی در محل شناسایی و پرونده آنها جهت انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

مهدی نصیری نیز در این خصوص با بیان اینکه هشت کیسه ذغال در محل مورد نظر کشف شد، خاطرنشان کرد: با توجه به صعب‌العبور بودن منطقه حمل کیسه‌های ذغال برای افراد متخلف میسر نبوده و مأموران منابع طبیعی پس از ورود به محل و بررسی آن ذغال‌ها و کوره‌های ذغال را امحاء کردند.

رئیس منابع طبیعی شهرستان بهمئی در ادامه افزود: در بررسی‌های انجام شده توسط ماموران منابع طبیعی شهرستان بهمئی چند نفر در محل شناسایی شده که یکی از آنها ضمن درگیری با مامورین آنها را تهدید به قتل کرده و فیلم آن نیز موجود است.

وی در پایان یادآور شد: این افراد اسلحه شکاری و دوربین نیز همراه داشتند.

منبع: فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد