تاریخ درج خبر : 1394/08/07
کد خبر : ۵۲۲۱۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

اعزام اکیپی برای بررسی زغال‌سازی در جنگل‌های بلوط “حاتم”

رییس اداره منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه گفت: اکیپی از همکاران حراستی اداره کل منابع طیبعی استان و شهرستان با هماهنگی مدیر شهرستان بهبهان و بهمئی در حال عزیمت به این منطقه هستند.

هدایت الله آویزش افزود:کوه “حاتم” در منطقه “تشان” بهبهان جزو این شهرستان قرار دارد و قسمتی مشترک با بهمئی و آبریز شمالی به نام “آب بهاره” جزو شهرستان لنده است.

وی بیان کرد:با مراجعه همکاران منابع طبیعی شهرستان بهمیی تنها ۱۰ درخت بوده که سه تای آن به صورت کامل و مابقی سرشاخه درختان فرسوده بوده است.

رییس اداره منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه عنوان کرد: همین امروز اکیپی از همکاران حراستی اداره کل استان و شهرستان با هماهنگی مدیر شهرستان بهبهان و بهمئی در حال عزیمت به این منطقه هستند.

کشف و ضبط 4تن ذغال در شهرستانهای کهگیلویه و لنده

آویزش در راستای مقابله با سودجویان منابع طبیعی گفت: کوره های ذغالی در منطقه تشان معروف به منطقه بجک متعلق به شهرستان بهبهان است و هیچ ربطی به شهرستان کهگیلویه ندارد.

وی با توجه به کوره ذغالی فردی به نام اقای طیب که دارای مجوز از نوع درختان مرکبات می باشد گفت: این امر باعث سوء استفاده سودجویان مناطق شهرستان بهمئی و بهبهان شده است.

رییس اداره منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه در همین خصوص اضافه کرد:شکوایه چهار شهرستان برای ابطال پروانه ذغال مرکبات مشارالیه در سازمان جنگل ها در حال پیگیری و رسیدگی است.

آویزش اضافه کرد: از سال گذشته تا کنون قریب به چهار تن زغال مکشوفه در شهرستان های کهگیلویه لنده بخش های قلعه رییسی دیشموک و سوق کشف و ضبط شده است.

ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد