تاریخ درج خبر : 1394/08/07
کد خبر : ۵۲۲۱۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -
تاجگردون:

توجه به طرحهای بزرگ توسعه گچساران و باشت دردولت یازدهم شتاب گرفته است

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت گفت: توجه به اجرا و تکمیل طرح های بزرگ عمرانی توسعه این دو شهرستان در دولت یازدهم شتاب گرفته و این روند مطلوب با تعداد پرشماری طرح در دست اجرا ادامه دارد.

غلامرضا تاجگردون افزود: اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی بزرگ در تمام ابعاد مانند زیرساخت های جاده ای، درمانی، فرهنگی، دینی، ورزشی و مبلمان شهری در شهرستان های گچساران و باشت دستاورد مهم دولت و مسوولان در این دو شهرستان است.

وی با اشاره به اختصاص یکهزار میلیارد ریال برای اتصال جاده باباکلان، بی بی حکیمه و دهستان بویراحمد گرمسیری به بنادر جنوب کشور تصریح کرد: این طرح افزون خارج کردن حرم بی بی حکیمه (س)، منطقه باباکلان و دهستان بویراحمد گرمسیری از بن بست نقش اثرگذاری در توسعه جاده های ارتباطی ایمن دارد.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت با اشاره به در دست ساخت بودن جاده چهارخطه بابامیدان، گچساران به بهبهان به طول 140 کیلومتر تصریح کرد: بهره برداری از این پروژه ها زمینه را برای حمل و نقل آسان و سفرهای ایمن در جنوب کشور فراهم خواهد کرد.

تاجگردون به افزایش بودجه راه های روستایی گچساران و باشت از دو میلیارد و 500 میلیون ریال در سال 91 به 100 میلیارد ریال در سال 94 اشاره کرد و افزود: تا پایان امسال 100 کیلومتر از راه های ارتباطی روستایی و اصلی این دو شهرستان روکش آسفالت خواهد شد.

وی ساماندهی روشنایی در جاده ورودی شهرهای دوگنبدان و باشت را از دیگر خدمات ماندگار به مردم این دو شهرستان در دو سال اخیر ذکر کرد.

نماینده مردم شهرستان گچساران و باشت اجرای طرح انتقال آب کشاورزی به سه هزار و 500 هکتار از زمین های کشاورزی منطقه امامزاده جعفر با یکهزار میلیارد ریال اعتبار که تا پایان سال بهره برداری می شود از دیگر طرح هایی است که ارتباط مستقیم با بهبود معیشت مردم دارد.

تاجگردون گفت:بهره برداری از طرح آبرسانی به زمین های کشاورزی چاه تلخ،شوش از توابع باشت و در حال اجرا بودن آبرسانی به زمین های کشاورزی دژسلمان و تلاش برای اجرای طرح انتقال آب به خان احمد و دشت مور از دیگر خدمات مهم در حوزه کشاورزی در این دو شهرستان است.

وی ابراز کرد: ساخت کلینیک متخصصان باشت، شروع عملیات اجرایی کلینیک متخصصان در شهردوگنبدان،بیمارستان 32 تختخوابی باشت و در دست احداث بودن 240 تخت بیمارستانی در گچساران گواهی بر عزم مسوولان برای افزایش دسترسی مردم به خدمات حوزه سلامت است.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت اختصاص یکهزار و 200 میلیارد ریال اعتبار تسهیلات بانکی قرض الحسنه به نوسازی بافت فرسوده از خدماتی است که می تواند چهره شهر دوگنبدان را نو کند.

تاجگردون شروع عملیات اجرایی مجتمع تفریحی و آبی شهر دوگنبدان در فضایی به مساحت هفت هکتار، تغییر اساسی در مبلمان شهری از نوسازی آسفالت، تا جدول گذاری و کانال های سیل بند از خدمات ماندگار دولت در گچساران است.

وی به احداث 28 زمین چمن ورزشی فوتبال در گچساران و باشت از دو ساله گذشته تاکنون اشاره کرد و گفت: به طور میانگین در دو ساله اخیر هر 25 روز یک زمین چمن ورزشی در این شهرستان بهره برداری شده است.

وی اظهار کرد:شروع عملیات اجرایی ساخت سه کتابخانه در باشت و سه کتابخانه در گچساران از خدمات عمرانی برای بهبود سرانه مطالعه در این دو شهرستان است.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در ادامه گفت: شروع بکار اجرای طرح های احداث ساختمان حوزه علمیه خواهران و برادران و شروع عملیات اجرایی پردیس هنری گچساران از دیگر برنامه های بهبود خدمات فرهنگی در این شهرستان است.

تاجگردون شتاب بخشی به اجرای طرح تصفیه خانه شهر دوگنبدان با 340 میلیارد ریال اعتبار از خدماتی است که با بهره برداری کامل آن در بخش پیش تصفیه خانه و تصفیه خانه بهداشت محیط زیست مردم بهبود خواهد یافت.

تاجگردون با یادآوری گازرسانی به 45درصد روستاهای گچساران و باشت در دو سال پیش گفت: تا پایان سال 95 گازرسانی به تمام روستاهای این دو شهرستان تکمیل شد.

وی جذب تسهیلات اشتغال زایی صندوق مهر و امید با پرداخت 57 میلیارد ریال در سال جاری، تلاش برای تکمیل پتروشیمی گچساران ، اخذ مجوز پتروشیمی دو، اجرای طرح ویژه اقتصادی و احداث یک کارخانه تولیدی بزرگ از برنامه هایی است میتواند وضعیت اشتغال و کارآفرینی در گچساران را بهبود بخشد.

شهرستان های گچساران و باشت با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد