تاریخ درج خبر : 1394/08/02
کد خبر : ۵۲۲۱۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون استاندارکهگیلویه وبویراحمد:

اشراف فرمانداران به مفاد قانون انتخابات ضروری است

معاون سیاسی، امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد بر ضرورت اشراف فرمانداران و بخشداران درمناطق مختلف استان نسبت به مفاد قانون انتخابات تاکید کرد و گفت: آموزش های لازم در این راستا تا حدودی ارائه شده است.

فتاح محمدی روز سه شنبه در نشست ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در کهگیلویه وبویراحمد افزود: دولت نیز اهتمام ویژه ای در زمینه رعایت مسایل قانونی و ضرورت ارایه آموزش های لازم در زمینه انتخابات برای تمامی دست اندرکاران در این عرصه دارد.

وی بیان کرد: ستاد انتخابات وزارت کشور نیز در همین راستا اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی به صورت منطقه ای در برخی استان ها کرده است.

وی گفت: فرمانداران و بخشداران کهگیلویه وبویراحمد نیز ضمن ارایه آموزش ها و شرکت در کلاس های آموزشی استان در برخی از این کارگاه های منطقه ای نیز شرکت کرده اند.

محمدی بر ضرورت حفاظت و صیانت از آرای مردم تاکید کرد و گفت: برگزاری یک انتخابات باشکوه ، سالم و رقابتی با مشارکت حداکثری همه جریان های سیاسی اولویت مهم ستاد انتخابات است.

وی بر ضرورت پرهیز از نگاه های قومی، طایفه ای و گروهی در عرصه انتخابات تاکید کرد و گفت: باید سعی شود تا مسایل سیاسی و اجتماعی نیز تحت شعاع انتخابات قرار نگیرد.

دادستان یاسوج نیز خواستار توجیه و ارایه تذکرات لازم به کاندیداها و افراد موثر در انتخابات شد و گفت: برخی موارد قانونی و ضروری در زمینه برگزاری سالم و باشکوه انتخابات باید از هم اکنون به نامزدهای احتمالی در این عرصه گوشزد شود.

مهرداد کرمی افزود: چنانچه آموزش ها و تذکرات لازم در زمینه رعایت برخی مسایل و خطوط قرمز انتخابات از قبل به نامزدها و گروه ها ارایه شود بدون شک در شکل گیری فضای سالم و بدون تنش در آینده نیز کمک شایانی خواهد کرد.

وی نقش تعیین کننده معتمدین و افراد متنفذ محلی در مناطق مختلف استان برای آرام کردن فضای انتخاباتی را یادآور شد و گفت: دستگاه قضایی و انتظامی استان نباید از ظرفیت و بهره گیری از نقش این افراد غافل شوند.

وی همچنین بر ضرورت ساماندهی این افراد از سوی حوزه پیشگیری از وقوع جرم نیروی انتظامی و دادگستری استان تاکید کرد.

دادستان یاسوج نقش مدیران دستگاه های اجرایی را نیز به عنوان افراد تاثیر گذار و ودر عین حال حساس در برگزاری سالم و یا پرتنش انتخابات ضروری دانست و گفت: دستگاه قضایی و سایر نهادهای نظارتی نیز با دقت و ظرافت رفتار و کاکرد مدیران را در این زمینه رصد خواهد کرد.

وی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی و خدماترسان نیز باید از هم اکنون مراقب تمامی رفتار و ماموریت های سازمانی خود بویژه در زمینه انعقاد قراردادها و واگذاری مناقصه ها ، اجرای طرح های عمرانی، تخصیص منابع و برخی استخدام های غیرقانونی در دستگاه مربوطه خود باشند.

کرمی افزود: دادستانی و دستگاه قضایی کهگیلویه وبویراحمد نیز با دقت بر کارکرد دستگاه های اجرایی در زمینه استفاده از اموال دولتی نظارت خواهد کرد.

ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد