تاریخ درج خبر : 1394/08/07
کد خبر : ۵۲۲۱۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کمبود منابع کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد مرتفع می‌شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کمبود منابع کتابخانه‌های عمومی این استان را با همکاری خیرین مرتفع می‌کنیم.

 

ظهر دیروز مشاور بنیاد خیریه وفاق سبز علوی با همراهی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد از برخی کتابخانه‌های شهرستان بویراحمد بازدید کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بازدید عضو بنیاد وفاق سبز از کتابخانه‌های منطقه دشتروم، اظهار کرد: توسعه و تجهیز کتابخانه‌های روستایی از اولویت‌ها و برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های کشور است.

زینب قربانی ضمن تشکر از دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به دلیل توجه به مناطق محروم، بیان کرد: این بازدید به منظور شناسایی کمبودهای کتابخانه‌های عمومی شهرستان بویراحمد بود که امیدوارم در آینده با همکاری بنیاد خیریه وفاق سبز و سایر خیرین بتوانیم مشکلات کتابخانه‌های عمومی استان را برطرف کنیم.

وی افزود: کمبود منابع در کتابخانه‌های عمومی استان از مشکلاتی است که با آن روبرو هستیم و در حال رایزنی و پیگیری هستیم که این دغدغه را نیز مرتفع سازیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد به بازدید از کتابخانه‌های عمومی گچساران اشاره کرد و گفت: 11 باب کتابخانه عمومی شهری و روستایی در این شهرستان در حال احداث است که از این تعداد سه باب در شهر و هشت باب دیگر در روستاها احداث می‌شوند.

قربانی با قدردانی از نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: احداث این کتابخانه‌ها به منظور ارتقاء فرهنگ کتابخوانی در روستا و شهر انجام می‌گیرد که تعداد کتابخانه‌های عمومی روستای شهرستان گچساران به 13 باب افزایش می‌یابد.

مشاور بنیاد خیریه وفاق سبز علوی نیز در این بازدید با اشاره به طرح نذر و صدقه کتاب که با همکاری خبرگزاری فارس در سطح کشور در حال برگزاری است، اظهار کرد: بنیاد خیریه وفاق سبز گام‌های خوبی برای تقویت منابع کتابخانه‌های عمومی مناطق محروم برداشته است که در این راستا حدود 8 هزار جلد توسط این بنیاد جمع‌آوری و در اختیار کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفت.

محمد میرزایی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ترویج فرهنگ کتاب و مطالعه در سطح جامعه، بیان کرد: بنیاد وفاق سبز همکاری‌های لازم را با کتابخانه‌های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد در جهت ترویج هر چه بیشتر فرهنگ کتاب و مطالعه انجام می‌دهد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد