تاریخ درج خبر : 1394/08/07
کد خبر : ۵۲۲۱۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

100 اصله درخت گردو در روستای دلی مهتاب چاروسا قطع شد + تصاویر

یک‌صد نهال درخت گردو توسط افراد ناشناس در روستای دلی مهتاب چاروسا قطع شد.

در بین میوه‌های خشک باغی گردو ارزش بالایی دارد و کارشناسان به این باورند که برای به ثمر رسیدن یک درخت گردو بیش از 4 سال زمان نیاز است.

دوشنبه شب توسط سارقان در روستای دلی مهتاب و دلی کما چاروسا بیش از 100اصله درخت گردو قطع شد.

مامور ویژه این پرونده اظهار داشت: صبح سه‌شنبه در تماس از سوی مردم روستای دلی کما و دلی مهتاب چاروسا با نیروی انتظامی دیشموک از قطع شدن 100 اصله نهال درخت در این روستاها خبر دادند.

سروان مرتضی فضیلت‌فر تاکید کرد: طبق بررسی‌های انجام شده تعداد 100 اصله درخت در این منطقه قطع شده است.

وی با بیان اینکه در این ارتباط پرونده قضایی تشکیل شده و مراتب نیز تحت پیگرد قانونی قرار دارد، افزود: افرادی که این درختان را قطع کرده‌اند می‌خواستند که دیگر درختی وجود نداشته باشد.

خسرو شریعت هم در این خصوص عنوان کرد: ساعت 7 صبح جهت آبیاری باغات می‌خواستیم اقدام کنیم که متاسفانه شاهد قطع بیش از 100اصله درخت از باغات گردو بودیم.

یکی از صاحبان این درختان خاطرنشان کرد: بیش از 6 سال است که در دورترین نقطه چاروسا در حال کشاورزی بودیم و مشکلات زیادی را متحمل شدیم ولی متاسفانه زحمات چندین ساله ما از بین رفت.

وی با بیان اینکه زمین باغات مشکلی در خصوص منابع ملی و شخصی نداشتند افزود: امیدواریم مقامات انتظامی و قضایی در این خصوص هر چه سریع‌تر افراد خاطی را مشخص و از طریق قانونی با آن برخورد شود.

شریعت اذعان داشت: سارقان هیچ یک از درختان قطع شده را سرقت نکردند و تنها هدف آنها قطع درخت بود.

 

 

 

 

گفتنی است؛ روستای دلی مهتاب و دلی کما چاروسا از دورترین نقاط و مناطق عشایری چاروسا است که شغل مردم این روستاها کشاورزی و دامداری است.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد