تاریخ درج خبر : 1394/08/07
کد خبر : ۵۲۲۱۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -
سید صدرالله رجایی‌نسب، در گفتگو با سایت استان، اظهار کرد

به عنوان نیروی مستقل وارد عرصه انتخابات شده‌ام/ حضور هیچ فردی من را از صحنه خارج نمی‌کند

1433795046_download-1حجت السلام و المسلمین سید “صدرالله رجایی‌نسب” دادستان سابق استان کهگیلویه و بویراحمد کاندیدای انتخابات بویراحمد و دنا در گفتگویی با سایت استان، از دلایلشان برای حضور در این رقابت‌ها گفت.

رجایی که سابقه معاونت قضایی دادگستری استان فارس را نیز در کارنامه خود دارد، با اشاره به احساس تکلیف اش برای حضور در عرصه انتخابات و خدمت رسانی به مردم، تصریح کرد: با مراجعه و مطالبه وسیعی که طی ماه‌های گذشته از سوی اقشار مختلف مردم، خانواده محترم شهدا و ایثارگران، جریان‌ها و تشکل‌ها، نخبگان و فرهیختگان و قاطبه مردم فهیم و انقلابی استان از بنده صورت گرفت، احساس کردیم که اگر در این مسیر قرار بگیریم می‌‍توانیم قدم مفیدی برای مردم برداریم.

دادستان سابق عمومی و انقلاب استان در رابطه با وابستگی های فکری و جناحی خود، و این که در انتخابات پیش رو تحت لوای چه جریانی وارد این کارزار می شود، اظهار کرد: بنده به دلیل این که در مسند قضاوت بوده و هستم و به صورت قانونی نمی توانم در جریان خاصی فعالیت کنم لذا ضمن احترام به تمامی جناح ها موجود، وابستگی خاصی به جریان های سیاسی ندارم و به عنوان نیروی مستقل وارد عرصه انتخابات شده ام. منتهی از همه جریان ها و تشکل ها افراد مختلفی با بنده آشنایی و ارتباط دارند و حمایت می کنند.

وی در این رابطه افزود: خطوط قرمز بنده، ولایت فقیه، نظام جمهوری اسلامی، خون شهدا، تمامیت ارضی کشور و اعتقاد و التزام به احکام اسلام است. من افرادی که در خط نظام و رهبری و ارزش های انقلاب باشند را قبول دارم و در غیر این صورت در هر خط و جناح فکری که باشند مورد قبول بنده نیستند. منتهی این به این معنی نیست که بگویم یک جناح از من حمایت کند و یک جناح را قبول نداشته باشم، چون من به آرا و پشتیبانی همه مردم نیاز دارم و کسانی که به بنده اعتماد می کنند با داشتن ملاک های فوق از هر جناحی می توانند باشند. بنده یک روحیه اعتدالی دارم و به واسطه شغلم که باید با اعتدال و انصاف به تشخیص حق و باطل بپردازم، تندروی ها و افراطگرایی جناح های سیاسی را قبول ندارم. در دوران کاری ام نیز با افراد مختلف از جریان اصلاحات و اصولگرا کار کرده ام و افراد مختلفی از همه جریان ها به بنده لطف داشته اند.

رجایی در پاسخ به این پرسش که آیا در هر صورت تا پایان در جریان رقابت های انتخاباتی باقی می مانید، گفت: بله حتما. چون بنده به میل و رغبت شخصی نیامده ام و خواسته و لطف مردمی باعث این حضور شده و بنده نسبت به میثاقی که با مردم می بندم تا آخر پایبندم و این گونه نیست که با حضور یک فرد دیگر از صحنه خارج شوم. فقط در صورتی که حضورم به مصلحت نظام و کشور نباشد از انتخابات کناره گیری خواهم کرد.

رجایی در پایان با آرزوی شکل گیری یک انتخابات پرشور در کشور، بیان کرد: انتخابات متعلق به مردم و وابسته به اراده آن ها است. امیدوارم کسانی که در این عرصه حضور پیدا می کنند با رعایت اخلاق و قانون خودشان و توانایی هایشان را به مردم عرضه کنند تا مردم هم با یک انتخاب صحیح به شکل گیری یک انتخابات آگاهانه و پرشور جهت تشکیل مجلسی کارآمد و مفید برای نظام و مردم اقدام کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد