تاریخ درج خبر : 1394/08/07
کد خبر : ۵۲۲۱۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه اعلام موجودیت انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج

بسمه تعالی
ﻭَﻻ ﺗَﻬِﻨﻮﺍ ﻭَﻻ ﺗَﺤﺰَﻧﻮﺍ ﻭَﺃَﻧﺘُﻢُ ﺍﻻﻋﻠَﻮﻥَ ﺇِﻥ ﻛُﻨﺘُﻢ ﻣُﺆﻣِﻨﻴﻦَ – ﺁﻝ ﻋﻤﺮﺍﻥ 139

ﻭ ﺳـُﺴﺖ ﻧﺸﻮﯾـﺪ، ﻭ ﻏــﻤﮕﯿﻦ ﻧﮕـﺮﺩﯾﺪ، ﻭ ﺷﻤﺎ ﺑـﺮﺗـﺮﯾـﺪ ﺍﮔـﺮ ﺍﯾﻤـﺎﻥ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ !

ملت حماسه ساز ایران اسلامی در خرداد ۱۳۹۲ بار دیگر حماسه ای آفریدند و با رای خود در صدد کنار زدن اقتدارگرایی و تک صدایی برآمدند.
مردم ایران اسلامی برای زدودن کینه ها و دشمنی ها، نمایش دادن اسلام با چهره رحمانی اش، ایران با چهره عقلانی اش، انقلاب با چهره انسانی اش و نظام با چهره عاطفی اش، پای صندوق رای آمدند و موجب روی کار آمدن دولت تدبیر و امید شدند. با شکل گیری دولت اعتدال تغییرات اساسی در امور اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی شکل گرفت.

این بار پس از سالها امید در دل دانشجویان “جوانه” زد تا از روی کار آمدن جریان عقلانی استفاده کنند و فضای دانشگاه را به شور و نشاط دوران اصلاحات بازگردانند. به هر روی پس از آمد و شدهای فراوان از فروردین ۹۴ تصمیم به تاسیس تشکلی قانونی گرفتیم تا تحت لوای آن، نظریات، تفکرات و انتقادات اصلاح طلبانه خود را در جهت پیشرفت و تعالی جنبش دانشجویی دنبال کنیم.

اگرچه در مسیر مشکلاتی بوجود آمد، اما سرانجام ( انجمن فرهنگ و سیاست) مجوز اولیه خود را کسب نمود تا با تکیه بر قانون و با حفظ استقلال خود، به دور از حمایت یا فشار  بیرون از دانشگاه، با همت و همیاری دانشجویان، مسیر رصد نقادان و دلسوزانه در حوزه فرهنگ با رویکرد تقویت غنای فرهنگ ایرانی و مشارکت فعال بدنه دانشجویی در حوزه سیاست با دیگاه ناب اصلاح طلبی و با تکیه بر آرا و نظریات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج اعلام موجودیت نماید.

اکنون در این برهه حساس با همفکران خود عهد میبندیم که با تمام تلاش و توان خود در راه اعتلای تفکر اصلاح طلبی و عزت بخشیدن به جنبش دانشجویی از هیچ کاری دریغ ننماییم.

از آنجایی که در حال حاضر تنها جریان فکری در مقابل تشکل‌های اصلاح طلب تحت عنوان بسیج دانشجویی در حال فعالیت است و با توجه به اینکه بسیج دانشجویی وابسته به نهادهای حاکمیتی و بالا دستی نظام است، راه ارایه نظریات انتقادی و مباحث فکری را تا حدودی با مشکل ایجاد میکند.

فلذا از دانشجویان طیف موسوم به اصولگرا دعوت می‌کنیم تا تاسیس تشکل اسلامی سیاسی مستقل و مجزا از مجموعه بسیج دانشجویی راه توسعه فکری و سیاسی را هموارتر سازند تا هر دو طیف فکری با فراغ بال بهتر به بیان نظریات و دیدگاه های خود بپردازند.

از این رو از هیئت محترم نظارت دانشگاه تقاضامندیم در صورت درخواست از طرف دانشجویان جریان اصولگرا مبنی بر تاسیس تشکل، با رعایت موازین قانونی و طی کردن مراحل آن، با درخواست این عزیزان موافقت نموده تا شاهد پویایی و رشد هر چه بیشتر فضای سیاسی و فرهنگی دانشگاه باشیم.

باری!
در پایان کلام از خداوند متعال خواستاریم تا “همه جوانان” مصلح را یاری فرماید و در این راه پشتیبان جوانان پرشور و توانمند (انجمن فرهنگ و سیاست) باشد، چرا که ره مقصد دراز است و ما نوسفریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بی سواد گفت:

  جناب یزدانی شما دور قبل به ستار هدایت خواه راااای دادین درسته?
  لابد ایشان از حزب مشارکت سابق بودن نه
  نان روز خوردن بسی شیرین هست

 • صادق گفت:

  احسنت بر این روحیه اصلاح طلبی.
  بنده نیز عضو انجمن اسلامی واحد کازرون و نیز عضو شورای مرکزی اتحادیه سوم تشکلات دانشجویی دانشگاه ازاد میباشم.به امید موفقیت های بعدی

پربازديد