تاریخ درج خبر : 1394/08/08
کد خبر : ۵۲۲۲۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

سفر رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد قطعی نیست

مشاور و مدیرکل پیگیری و دبیر ستاد سفرهای استانی رئیس جمهوری گفت: در دو سال گذشته 23 سفر به استان های کشور با طرح و برنامه سازنده ای انجام گرفته است و یکی از سفرهای 12 گانه باقی مانده، استان کهگیلویه و بویراحمد است که باید آماده سفر رئیس جمهور برای آینده باشیم.

محمدرضا صالحی مشاور و مدیرکل پیگیری و دبیر ستاد سفرهای استانی رئیس جمهور درنشست شورای برنامه ریزی وتوسعه استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: تقدم و تاخر سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان ها اولویت بندی شده نیست واین تقدم و تاخر نقشی در کم یا زیاد کردن بودجه و اعتبارات ندارد.

صالحی اظهار کرد:این حق مردم است که رئیس جمهور خودشان را از نزدیک ببینند و دولت در قالب برنامه ای از قبل تعیین شده به استان ها سفر می کنند.

وی، هدف از سفر به استان  را بررسی و کمک به حل مشکلات قابل طرح در مجموعه دولت و ایجاد آمادگی لازم استان برای سفر رئیس جمهوری به کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد.

صالحی ابراز داشت: در دو سال گذشته 23 سفر به استان های کشور با طرح و برنامه سازنده ای انجام گرفته است و یکی از سفرهای 12 گانه باقی مانده، استان کهگیلویه و بویراحمد است که باید آماده سفر رئیس جمهور برای آینده باشیم، تاریخ دقیق این سفر قطعی نشده است و فعلا معلوم نیست.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور نماینده ملت بزرگ ایران است و در سفر به استان ها با اقشار مختلف مردم دیدار خواهد کرد.

صالحی گفت: استان کهگیلویه وبویراحمد مشخص کند که چه تعداد از پروژه ها در دوسال گذشته به اتمام رسیده و گزارش دهد، چه تعداد در دست اجرا دارد که ظرف دو سال آینده به اتمام می رسد تا در سفر رئیس جمهور و هیات دولت به این استان برنامه ریزی لازم در خصوص آنها انجام گیرد.

صالحی ادامه داد: در استان کهگیلویه وبویراحمد یک هزار و 446 میلیارد تومان تعهد دولت نهم و دهم برای اتمام پروژه ها بود که 502 میلیارد تومان معادل 35 درصد پرداخت شده است و 65 درصد باقی مانده است.

 مدیرکل پیگیری مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهوری افزود: آنچه برای ما مهم است پیشرفت و توسعه در همه زمینه ها است و عدد و رقم مهم نیست.

وی با بیان اینکه، پروژه های مد نظر باید مهم و اثر گذار در توسعه باشند، گفت: گزارش کاملی از روند پیشرفت و میزان اعتبار مورد نیاز یکسری پروژه های عمرانی و اقتصادی تاثیر گذار به این دبیر خانه ارائه شود تا با پیگیری نسبت به تخصیص صددر صدی اعتبارات آنها تسهیل و تسریع در روند اجرا حاصل شود.

صالحی ابراز داشت: مسئولین استان و دستگاه های اجرائی طرح و پروژه هائی را  پیشنهاد دهند که ضمن تاثیر گذاری در توسعه استان از اعتبارات سال 94 و 95 به بهره برداری برسند.

وی با بیان اینکه، در دولت تدبیر و امید، اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری، مورد توجه است، گفت: دولت تکیه بر رشد اقتصادی و سرمایه گذاری با فراهم کردن زمینه برای حضور بخش خصوصی دارد و در این خصوص بسترها را فراهم و تقویت وحمایت این بخش را در پیش گرفته است و شرکت در جلسه توسعه سرمایه گذاری در همین راستا در قالب برنامه های سفر رئیس جمهوری است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد در این نشست گفت: این استان با کمتر از یک درصد مساحت و یک درصد جمعیت 25 درصد نفت کشور را تامین می کند و 10 درصد آب کشور را دارا می باشد با این شرایط به لحاظ زیر ساخت ها و سرمایه گذاری اقتصادی با مشکل مواجه است.

سید موسی خادمی افزود: این استان تنها استانی است که سرمایه گذاری دولتی در آن صورت نگرفته است و نیاز به نگاه ویژه دولت دارد و تلاش می کنیم این مهم در سفر رئیس جمهوری به استان مد نظر قرار گیرد.

رئیس شورای برنامه ریزی استان با بیان اینکه، البته مشکلات دولت را هم می دانیم و توقعات خارج از توان دولت را نداریم، گفت: ولی با این حال کهگیلویه وبویراحمد نیازبه توجه خاص و ویژه دولت را دارد.

وی اظهار داشت: امیدواریم با حضور رئیس جمهور، کهگیلویه و بویراحمد در فصل جدیدی از توسعه قرار گیرد و ان شاء الله هر تاریخی برای انجام سفر اعلام شود، این استان آمادگی لازم را دارد.

 در این نشست، علی حسن نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و تعدادی از مدیران کل استانی به بیان مسائل و مشکلات و ظرفیت های این استان پرداختند.

همچنین صبح امروز، محمدرضاصالحی مشاور و مدیرکل پیگیری و دبیر ستاد سفرهای استانی رئیس جمهوری و سیدموسی خادمی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی نماینده مقام معظم رهبری در استان و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند.

منبع: صبح زاگرس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد