تاریخ درج خبر : 1394/08/08
کد خبر : ۵۲۲۲۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج:

پروژه های سیاسی و بدون منابع مالی دولت گذشته شرایط سختی برای اشتغال به وجود آورد

کیانی پور بیان کرد: پروژه های مسکن مهر، پروزه های مهر ماندگار و پروژه های سیاسی که گاها برای اهداف دولت ها و بدون تامین منابع مالی در دستور کار دولت های گذشته قرار گرفت، شرایط سختی را برای صنعت احداث بوجود اورده است که این امر بخش زیادی از اشتغال، تولید و فضای کسب و کار را مورد تعرض قرار داده است.

به گزارش سایت استان، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی یاسوج اولین نشست صبحانه کاری کمیسیون تخصصی خدمات فنی مهندسی و عمران اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در تاریخ ۰۶/۰۸/۹۴ و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیر کل راه و شهرسازی استان، مدیرکل امور اقتصادی استان، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج، هیئت رئیسه سندیکای پیمانکاران و برخی دیگر از مدیران نهادهای اجرایی استان در سالن جلسات اتاق یاسوج برگزار گردید.

این نشست با چهار دستور کار زیر برگزار شد:

۱-بررسی مطالبات پیمانکاران

۲-تعیین تکلیف قراردادهای پیمانکاری

۳-بحث مالیات برارزش افزوده

۴-وضعیت بیمه قراردادهای پیمانکاری
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج در ابتدای این نشست اظهار کرد: امیدواریم این جلسات ادامه دار باشند و از این تداوم و تفاهم بتوانیم نتایج مثبتی بگیریم.

جبار کیانی پور ادامه داد: مجموعه پیمانکاری کشور در تمامی شرایط حساس کشور همواره به عنوان همراه و یار دولت نقش آفرینی کرده است.

وی ادامه داد: آنچیزی را که امروز شاهدش هستیم شرایط سختی است که در طول دولت های گذشته به مجموعه پیمانکاری روا شده است و این قشر بدلیل شرایط خاصی که بر صنعت احداث در کشور پیاده شد است، بیشترین آسیب را دیده است؛ به طوری که امروز شاهد مطالبات صد هزار میلیاردی بخش خصوصی از دولت هستیم.

کیانی پور بیان کرد: پروژه های مسکن مهر، پروزه های مهر ماندگار و پروژه های سیاسی که گاها برای اهداف دولت ها و بدون تامین منابع مالی در دستور کار دولت های گذشته قرار گرفت، شرایط سختی را برای صنعت احداث بوجود آورده است که این امر بخش زیادی از اشتغال، تولید و فضای کسب و کار را مورد تعرض قرار داده است.

کیانی پور عنوان کرد: اولویت تعیین یک طرح و پروژه باید به گونه ای باشد که در توسعه همه استان نقش داشته باشد.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان ادامه داد: در شرایط حساس اقتصادی امروز، انتظار می‌رود که مسئولان، بخش خصوصی را باور داشته باشند.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج خواستار پرداخت مطالبات پیمانکاران شد و افزود: انتظار داریم مطالبات پیمانکاران و کسانی که ظرف سه سال اخیر پروژه‌های توسعه‌ای استان را به پیش بردند پرداخت شود.

وی با بیان اینکه با کمک بخش خصوصی تحول عظیمی در حوزه راه و آب و ساختمان در استان صورت گرفته است، گفت: پیمانکاران در این طرح‌ها نیز مطالباتی دارند که امیدوارم مطالبات این افراد نیز پرداخت شود.

کیانی پور بیان کرد: مسئولان در توزیع اعتبارات، پروژه‌هایی اقتصادی که در توسعه استان نقش دارند را در اولویت قرار دهند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • معتدل گفت:

    سلام واقعا شما سیاسیون خسه نشدید،با هر تغییر دولتی به جای آستین بالا زدن ،فقط می گوییم دولت قبلٔ…اگر با این فرهنگ پیش برویم د دولت آینده هم می گوید دولت قبل
    برادرم آستین ها بالا بزن و چاره اندیشی کنید

پربازديد