تاریخ درج خبر : 1394/08/10
کد خبر : ۵۲۲۲۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی با موضوع «اعتیاد» در دهدشت

جشنواره تئاتر خیابانی با موضوع “اعتیاد” پایان آذر ماه در دهدشت برگزار می شود.

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه پیش از ظهر امروز جلسه هماهنگی تئاتر خیابانی با موضوع معضلات و آسیب های فرهنگی و اجتماعی با محورییت مساله اعتیاد در نقاط و محلات آلوده شهر در سالن جلسات سپاه ناحیه دهدشت برگزار شد.

در ابتدای این نشست سرگرد سعید برومند زاده با توجه به آسیب های زیاد شهرستان کهگیلویه از جمله اعتیاد افزود: زبان هنر یک راهکار خوب برای درک و فهم بهتر این آسیب ها به جامعه است.

وی با بیان اینکه این همایش یک همایش استانی است، خواستار مشارکت نهادهای فرهنگی جهت بهتر نتیجه دادن این همایش شد.

فرمانده سپاه ناحیه دهدشت عنوان کرد: امیدواریم با برگزاری چنین همایش هایی بتوانیم بخشی از مشکلات اجتماعی این شهرستان را مرتفع کنیم.

در ادامه ایرج کاظمی جو رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه با توجه به اینکه در جلسات شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر دغدغه اکثر مدیران، معضلات اجتماعی”اعتیاد” که باعث زنگ خطری در این شهرستان شده است گفت: طرح برنامه ریزی جشنواره تئاتر خیابانی توسط اداره ارشاد، با استقبال خوبی رو به رو شد که در خلال این برنامه معضلات اجتماعی و فرهنگی هم مطرح خواهند شد.

وی این جشنواره را جشنواره استانی و با بیان اینکه برگزاری چنین جلسات در سایر استانها فقط در حد جلسه و ورک شاپ های تخصصی است، گفت: برای اینکه این همایش به صورت استانی در سایر شهرستان ها برگزار شود فراخوان جشنواره با موضوعات قید شده برای شهرستان ها ارسال و طبق نظریه داوران، از گروه های شرکت کننده به چند موضوع از اثرات انتخابی پرداخته می شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه بیان کرد: کارگروها می توانند در نقاط پر رفت و آمد شهر و حتی در بخش ها و روستاهای اطراف کارهای خود را ارائه دهند.

در ادامه این نشست سیاوش زمان، زبان هنر را زبان تاثیرگذار، دارای ماندگاری بیشتر دانست و افزود: اگر بخواهیم در جهان امروز حرف خود را به جهانیان برسانیم نیازمند کار در حوزه هنری هستیم.

وی با اشاره به ویرانگری این پدیده شوم در خانواده ها گفت: جشنواره تئاتر خیابانی یک حرکتی نو جهت مقابله با این معضل خانمان سوز و انتقال مفاهیم مثبت در قالب هنر زیبایی برای ترویج فرهنگ شهروندی کاری بسیار خوب و قابل تقدیر است.

رییس میراث فرهنگی کهگیلویه ضمن حمایت دستگا های فرهنگی در برگزاری این همایش از مساعدت 15 میلیون تومانی میراث فرهنگی کهگیلویه به این همایش خبر داد.

روح الله قبادپور در ادامه خواستار ریشه یابی عاملان فروش این معضل اجتماعی شد و تصریح کرد: چگونه وقتی شخصی وارد زندان می شود عاری از هرگونه مواد مخدر است اما به هنگام خروج از زندان درگیر این معضل از نوع بالای مواد مخدر شده است.

وی با بیان اینکه عاملان فروش توزیع مواد مخدر در زندان چه کسانی هستند، خواستار ریشه یابی توزیع کنندگان این هنجار اجتماعی شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه کهگیلویه با توجه به اینکه صحبت های اکثر مسئولان فقط در حد شعار باقی می ماند و خبری از عملی کردن آن ها نیست، گفت: اگر واقعا دلسوز این نظام و مردم هستیم باید نهادهایی که می توانند افراد بیکار در روستاها و شهرها را در شرکت های پیمانکاری خود به کار بگیرند و دین خود را نسبت به این نظام ادا کنند.

در ادامه این جلسه موضوع اصلی آن به کلی فراموش تا جایی که اعتراض فرمانده سپاه ناحیه دهدشت را به دنبال داشت و گفت: مطمعنا همه افراد به وظیفه خود در این زمینه آگاهی کامل دارند و هدف از این نشست عملی کردن صحبت ها از طریق زبان هنر در جشنواره است.

برومند زاده برگزاری این جشنواره را نیازمند حمایت مالی همه دستگاه ها عنوان و با بیان اینکه هر هفته جلسات آسیب شناسی این پدیده برگزار می شود اظهار کرد: باید خروجی این نشست ها در این جشنواره انعکاس و آسیب ها را به بهترین نحو برای مردم تبیین نماییم.

به گزارش ایسنا، بخشی از این نشست در خصوص حمایت های مالی ادارات در این جشنواره بود که اداره بهزیستی با کمک 500 هزار تومانی، اداره اوقاف سه میلیون تومان و میراث فرهنگی 15 میلیون تومان را تقبل نمودند.

ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد