تاریخ درج خبر : 1394/08/10
کد خبر : ۵۲۲۲۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

وقوع سیل و آب‌گرفتگی منازل مسکونی در استان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه‌وبویراحمد از وقوع سیل و آب‌گرفتگی تعدادی منازل مسکونی و اماکن عمومی در سطح شهرستان‌ها و مناطق مختلف این استان و اعزام تیم های عملیاتی امداد و نجات به مناطق سیل زده خبر داد.

سید علی وفایی مقدم افزود: سیل و آبگرفتگی هم اکنون برخی منازل مسکونی در مناطق شرف آباد ، سرآبتاوه ، اکبرآباد و محمود آباد یاسوج در مرکز شهرستان بویراحمد را فرا گرفته است.

وی تصریح کرد: آبگرفتگی و سیل به منطقه عشایری نرمو از توابع شهرستان بویراحمد خسارات وارد کرده و ساکنین نیز درخواست کمک کرده اند.

وفایی مقدم گفت: بارندگی دو روز گذشته تاکنون نیز موجب آبگرفتگی در برخی مدارس شهر لیکک شهرستان بهمئی شده و تیم های امدادی هلال احمر نیز به منطقه اعزام شده اند.

وی ابراز داشت: روستای منج از توابع شهرستان دنا نیز هم اکنون متاثر از وقوع سیل و آبگرفتگی شده و تیم های امدادی هلال احمر نیز در حال خدمت رسانی به منطقه هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه وبویراحمد نیز در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: تیم های امداد و نجات این جمعیت در بارندگی سه روز گذشته در استان تاکنون به چهارمورد حوادث جاده ای ، پنج مورد آبگرفتگی منازل مسکونی و 20 خانواده عشایری و روستایی امدادرسانی کرده اند.

مسعود مثنوی همچنین از آمادگی و اعزام 9 تیم عملیاتی امداد و نجات هلال احمر به شش شهرستان متاثر از سیل و آبگرفتگی در سطح استان خبر داد.

براساس گزارش هواشناشی کهگیلویه وبویراحمد میزان بارندگی سه روز اخیر این استان که همچنان ادامه دارد، در برخی مناطق از 42 میلیمتر گذشته است.

ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد