تاریخ درج خبر : 1394/08/02
کد خبر : ۵۲۲۳۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -
تاجگردون در همایش طوایف:

من تاجگردونم، ترک و لر ندارم

غلامرضا تاجگردون عصر روز پنج شنبه در نشستی صمیمی به میزبانی یزرگان جمع ۹ طایفه از طوایف گچسارانی که در سالن بشارت این شهرستان نشستی صمیمی داشتند حضور پیدا کرد و به ذکر مواردی پرداخت که به شرح زیر می‌آید؛

امروز در برابر جماعت طوایف حرف‌هایمان را می زنیم، در برابر کسانی که راحت و بی صدا حرفشان را می زنند و این رفتار پسندیده است و امید به تداوم است. بیشترین هدف این نشست ها همواره این بود یک روز نماینده شوم و در برابر این جمعیت بایستم و آنان حرفشان را بزنند و این بهترین هدیه است که حرف دلشان را بی پروا بزنند.

جام زهری که می‌خواهند به رهبری بدهند
دوستان مملکت ما شرایط خاصی دارد، شرایطی که سختی‌ها را تحمل کردیم، شرایطی که باید از بن بست ها و تنگناهایی که تحمل کردیم، نجات پیدا کنیم. شرایطی ایست که می خواهیم مرز مشخص کنیم، باید بدانیم هر جایی که می خواهیم گام برداریم، رضای خدا و مستضعفین را رعایت کنیم. شرایطی که باید گفت من بابت منافع شما با هیچ کس و هیچ جریانی معامله نمی کنم.
گره کوری که پیش روی ما بود با تدبیر رهبری به تصمیمی تاریخی بدل شد. این شرایط به تمام مباحث ارتباط داشت. سیاسی، نظامی، هسته ای و اجتماعی باید همه موارد کنار هم بررسی می شد. بیانات حقیر و دوستانی که مقاومت می کردند که این سد باز نشود، ثابت کرد ما می خواهیم از این سد عبور کنیم و کشورمان را در این موقعیت حمایت کنیم و به طبع تدبیر حکیمانه رهبرمان، در دنیا پایداری کنیم .
آنان که این روزها جام شیرین برجام را زهر خورده بر رهبر می دانند بدانند، خیانت به رهبری ولایت و انقلاب است اگر بخواهیم سیاهنمایی کنیم و بگوییم دوران خوبی نبود. آنان در مسیر رهبری نیستند و بدانند عدم شرکتشان در جشن و شادی تدبیر مقام معظم رهبری این است، جام زهری است که می خواهند به دولت و رهبری بدهند.
مقام معظم رهبری با تحکم فرمودند ما عزتمان را می خواهیم، ولی مذاکره ای با آمریکا نداریم، حلقه بین دولت و ملت و جهان را حفظ می کند قدر بدانیم .

ما دلواپس فرزندانمان هستیم
ما دلواپس سختی های مردممان هستیم که دلواپس فرزندانشان هستند. ما باید پاسخگوی خون های ریخته شده، گره های بسته شده بر پای فرزندان این دیار باشیم، نه برای منافع کسانی فانی که می دانیم برای منافع خودشان هستند. اینان دلواپس رهبری نیستند و گرنه رفتارهای غیر منطقی و غیر عقلانی بروز نمی دادند. رهبری فرمودند می خواهم برجام، عامل موافقت مردم باشد همان همدلی همزبانی و وحدت.
این ظلم است به رهبری و تاریخ انقلاب که چنین معامله ای را عهدنامه ترکمانچای بخوانند. برجام در فضای عمومی جامعه بسته شد، ظلم است بخواهیم با چنین روشی با خودمان مدارا کنیم. این دوره طلایی رهبری خامنه ای است در تاریخ ماندگار است و تا هزاران سال بعد در تاریخ ثبت شده خواند ماند، چه اصراری است که این دوره را برای آیندگان سیاه نمایی کنیم. دوره ای که در آن ما به دانش هسته ای دست پیدا کردیم، ابرقدرت ها مقاومتشان در برابر خاص ایرانیان، خاص جوانان ما شکسته شد و چه اصراری در سیاهنمایی دارید؟ این خیرخواهی عزت ایران بزرگ اسلامی ما، رهبر ما و ملت ما نیست.

دفتری برای نوشتن لیست بیکاران برنداشتم

دوستان این فضای انتخاباتی نیست. من نماینده ام در هر مجلس و محفلی در برابر مردمم مسئولم و در برابرشان حرف می زنم و هر کس اسفند ماه پیشرو، به هر که می خواهد رای بدهد فضای این نشست، فضای درد و دل و تخلیه روحیه است. باید تداوم داشته باشد روزی که گام برداشتم و خودم را نماینده معرفی کردم این روزها را تصور می کردم. آن روزها مثل امروز دفتری برنداشتم تا لیست بیکاران و قولهایی نامساعد را ثبت کنم و قلمی که نگارش کنم و ادا نشود. با مردمم عهد بستم و به آنان قول دادم نقش مناسبی در مجلس برای احقاق حقشان داشته باشم و به دست آورم و گفتم کمک می کنم و خواهم کرد. بقیه تلاشم در حفظ عزت گچساران و باشت است. من قول بارشی دادم برای جای جای خاک باشت و باوی.
کارهای عمومی ام بر کارهای حضوری ام می چربد. امیدوارم مردمم بفهمند که قول صادقانه دادم. علیرغم اطلاعاتم نسبت به مردم حوزه ام که بسیار بالا بود فکر نمی کردم وضع مردممان اینقدر وخیم باشد. روزهای اول که نماینده بودم، بحث پروژه ها بود هر چه پرسیدم در کمیته برنامه ریزی در جلسات مکرر هیچ مدیری، خبری از اعتبارات و حتی جای پروژه ها نداشتند

ما باید متکی به دست خودمان باشیم، دیدم وضع خراب است، منابع اعتباری ضعیف با اعتباراتی بسیار نگران کننده. اعتبارات ملی ۳ میلیارد بود در جایگاه نماینده و استاندار و مسئولین که باشی می دیدی با این پول کاری نمی شد انجام داد. این اتکا به کار همت و صبر و علم و ارتباطات و برنامه می خواست. همه ی اینها در کنار هم، جمع کردن اعتبار می خواست، همه این ها را که در کنار هم بگذاریم فکر و اعتبار می خواهد، من با اینهمه موارد در جایگاه نماینده کارم ساده نبود چه رسد به اینکه اعتبارات نباشد.
امروز خوشحالم! اگر چه می دانم می گویند دوستانت در شهرستان همواره جو سازی می کنند و در تهران می گویند تمام تلاششان در عدم ریاست من در کمیسیون بود، اگر می شد پول می آورد، کار می آورد و مردم باز هم او را می خواستند. من امروز با مدرک مستند می گویم: اعتبار ۳ میلیارد تومانی سال ۹۱ در اعتبارات ملی آتی ؛ عدد ۲۰۰ میلیارد تومان است و ان شاالله که با اعتبارات برای بافت فرسوده، مصوبه خاص برای ۱۱۸ میلیارد تومان را، به عدد بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان برسانیم. به مسئولین استان قول دادم، اگر این آرامش باشد وهمراه باشند و سنگی جلوی پایمان نباشد، برای مردم استان اعتبارات استان را به ۱۰۰۰ میلیارد برسانم، این قولی است که حق این استان است و حق این مردم و هیچ منتی بر گردن مردم ندارد. من حقم است که از ذخایری که حق مسلم ماست، حق مردمانم را کسب کنم.

من تاجگردونم، ترک و لر ندارم این طرف یا آن طرفی نیستم

تلاش مضاعف و همراهی و قدرت که این حاصل شود در بین مردم و منافع مردم. زمانی در برابر جریان سیاسی خاص تفکرمان مسئولیم که اگر در مملکت، جایی خلاف آن بود برخورد شود نه منافع مردم را قربانی سلایق سیاسی کنیم. باید راهمان راه رهبری باشد راه نظام اسلامی. این ماه، ماه محرم است، ماه مردم، ماه خدا، ماه سیاست، سلیقه ای نیست. عمدا در جمع ۹ طایفه از سران چند طایفه ترک زبان و قشقایی و غیر باوی هم دعوت کردم حضور پیدا کنند. من تاجگردونم، ترک و لر ندارم این طرف یا آن طرفی نیستم، جایی که منافع مردمم باشد! تاجگردونم فرقی ندارد هدفم آسایش مردم است .آنهایی که می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند، برای رزق خودشان کار کردند، اینجا مردمند که می گویند تاجگردون کاری کرده است یا نه؟ هیچ کس نمی تواند رنگ و لعاب بیکاری جوانان و سختی که واقعیت ها را کتمان کند، من در مجلس و پشت تریبون مجلس می گویم.
شما همه سختی برجام را دیدید، نتیجه اش رضایت مردم از فعالیت ما بود اگر عهد و پیمانی می بندیم، با مردممان می بندیم.

دروازه هیچ روستایی بر من بسته نیست

چه نیازی است که بخواهیم برای قشری که به هیج جا دستشان بند نیست به جز شناسنامه و صندوق رای، چیز دیگری وعده داد و طمع تضییع حق مردم را انجام دهیم ؟خیانت است با حقوق مردم بازی کنیم. هیچگاه محفل حقوقی را قطع نکردم، ارتباطم با مردم را قطع نکردم، دروازه هیچ روستایی بر من بسته نیست، گذشت دوره ای که بگویند نماینده لر است! در روستای ترکها نیاید. دروازه روستاها بروی من باز است و هیچ قومی مرا غیر از خود نمی داند. اگر روش دیگری رفتید و خطا کردید پاسخگوی مردم هستید. اگر هم عقیده من هستید پس دوستیم و اگر دوست، دست به دست هم محرومیت را بزداییم .واقعیت های استان ما هیچوقت به خوبی بیان نشد. به نسبت جمعیت یک درصدی، سهم ذخایر یک درصد بود و ما توانستیم این رقم را به ۴۶ میلیارد تومان برسانیم. حوزه گچساران و باشت در بحث مدیریتی هیچ اختلافی در شورا و شهر و شهرداری و مدیریت های شهری ندارند و نشان دهنده منش و رفتار مردممان است. خیلی ها دوست دارند نماینده نباشم ولی من نماینده ام. در دوره نمایندگی من سه مدیر در حوزه نفت عوض شد، باید مقاومت واصلاح رفتاری در مدیریت ها داشته باشیم، با تعویض ها راه به جایی نمی بریم. امروز ساده و بی ریا، ثمره این درد و دلها را رقم زدید. برای منافع ملت.

بیمارستان گچساران قتلگاه بود

این شهر من است بیمارستانش قتلگاه بود، امکانات پزشکی نبود، برای حیات نوزادان نارس، برای سی تی اسکن و ام آر آی برای مهاجرتها و هزینه های هنگفت در شهرهای اطراف هیچ راه نجات جان نبود و این رفت و آمدها تصادفاتی دلخراش هم داشت. این موانع رفع شد. دعای خیر مادری که کودک نارسش با این بخش نجات پیدا می کند برای یک عمر من مفید است. مژده نصب دستگاه ( ام آر آی ) را در آینده و چند روز دیگر می دهم. برای نصب دستگاه ( ام آر آی ) به شهرستان زیر ۲۵۰ هزار نفر داده نمی شد و من برای مردمم این کار را انجام دادم. وزیر محترم نفت برای تکمیل مسیر گچساران به گناوه، ۱۱۸ میلیارد تومان اعتبارات تخصیص دادند و ۴۶ میلیارد اعتبارش برای جاده گچساران تا باباکلان است. مردم تفاوت ها را می بینند. به تمام مقدسات آن چیز که منافع مردم است برای پست خود به هدر ندهید. اداره مملکت استان و شهرستان مسیر هدایت می خواهد.
راه ما مشخص است و تلاش می کنیم حرفهایی صادقانه بزنیم.

 

کبنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد