تاریخ درج خبر : 1394/08/10
کد خبر : ۵۲۲۳۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

همایش دو روزه امنیت سایبری و پدافند غیرعامل در یاسوج آغاز شد

همایش دو روزه امنیت سایبری و پدافند غیرعامل در حوزه فناوری اطلاعات در یاسوج، مرکز کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.

به گزارش ایرنا معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد روز شنبه در آیین آغاز این همایش گفت: دشمن، همواره دنبال به چالش کشیدن جمهوری اسلامی به روش های مختلف از جمله اخلال در امنیت سایبری بوده است.
مجید محنایی افزود: واکنش سریع به حمله های سایبری دشمن می تواند امنیت کشور را تضمین کند.
وی اظهار کرد: دشمن در یک دهه گذشته از هیچ تلاشی برای رخنه به فضای سایبری کشور کوتاهی نکرده است و کارشناسان دستگاه های اجرایی استان باید با جنبه های مختلف این تهدید آشنا باشند.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات ،ارتباطات وامنیت استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: برگزاری دوره های تخصصی آموزشی برای کارکنان دستگاه های اجرایی، یکی از راهکارهای دولت برای مبارزه با نفوذ سایبری است.
عباس رسولی افزود: آموزش کارکنان و کارشناسان بخش فناوری و امنیت سایبری دستگاه های اجرایی در دستور کار استانداری استان قرار دارد.
وی اظهار کرد: همایش امنیت اطلاعات در دو بخش کارگاه های آموزشی و نمایشگاه محصولات امنیت سایبری در مدت دو روز در یاسوج در حال برگزاری است.
مدیرکل پدافند غیرعامل کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این همایش با مشارکت دفتر فناوری اطلاعات ،ارتباطات وامنیت استانداری، اداره کل پدافند غیرعامل استان، معونت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و پلیس فتا برگزار می شود.
محمود مومن نسب افزود: کارشناسان و مسولان حوزه فناوری اطلاعات دستگاه های اجرایی استان در این همایش شرکت کرده اند.
به گزارش ایرنا در این همایش، کارشناسان حوزه فناوری، آموزش هایی در زمینه چگونگی طراحی شبکه های بی سیم، اصول امنیتی در فضای سایبری برای کارکنان، امنیت و شبکه، راهکارهای بومی پدافند سایبری و جداسازی اینترنت از شبکه داخلی ارائه خواهند داد.
این همایش صبح روز شنبه در یاسوج آغاز شد و تا فردا ادامه دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد