تاریخ درج خبر : 1394/08/10
کد خبر : ۵۲۲۳۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

بازی فرستنده «دیجیتال» با اعصاب مردم کهگیلویه‌ در روز دربی

قطع شبکه دیجیتال در نقاطی از شهرستان کهگیلویه باعث نارضایتی مردم از خدمات‌دهی این فرستنده آن هم در روز مسابقات دربی شد.

با راه‌اندازی دیجیتال و پوشش‌دهی همگانی این تکنولوژی شهرستان کهگیلویه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نسبت به راه‌اندازی این دریافت‌کننده اقدام کردند.

مردم با خرید دستگاه دیجیتال در صدد دریافت تصاویر با کیفیت بودند اما غافل از آن‌که دیجیتال هم مانند پروژه‌های عمرانی روی خوش به این دیار نشان نمی‌دهد و بارها خواهند گفت صد رحمت به شبکه‌های آنالوگ!

از ساعات اولیه صبح دیروز دریافت برنامه‌های شبکه‌ دیجیتال شهرستان کهگیلویه با اختلال روبرو شد.

قطع مکرر دیجیتال در این شهرستان سریال دنباله‌داری است که به محض ناپایداری هوا و با کوچکترین تغییرات جوی مردم این شهرستان را عذاب می‌دهد.

‌روزگار ناخوش تلویزیون در کهگیلویه از وقتی رقم خورده که فرستنده دیجیتال جای آنالوگ را گرفته است. شبکه‌های تلویزیون دیجیتال در این شهرستان حتی به وزش باد ملایم بهاری هم حساسیت نشان می‌دهند و صفحه تلویزیون جز «سیگنال وجود ندارد» چیزی به نمایش نمی‌گذارند.

این مشکل حتی در روزهایی که هوا صاف و آرام است هم وجود دارد و بعضی از شبکه‌ها قطع و وصل می‌شوند و در زمان بارندگی یا وزش باد همه شبکه‌ها میلشان می‎کشد با هم قطع می‌شوند.

معضل قطعی مکرر شبکه‌های دیجیتال بارها و بارها در خبرگزاری فارس به گوش مسئولان امر رسید اما تاکنون اقدامی در جهت بهبود وضعیت و رفع مشکل انجام نشده است و معلوم نیست صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد که تنها اسمی از کهگیلویه را در رسانه خود یدک می‌کشد و در برنامه‌ها نام و یادی از شهرستان بزرگ کهگیلویه نمی‌کند، کی زمینه رضایتمندی شهروندان از دیجیتال را فراهم خواهند کرد.

به گزارش فارس مسئولان صدا و سیمای استان پیش از این در واکنش به اعتراض مردم از این وضعیت، مشکل دیجیتال کهگیلویه را نوسانات برق در فرستنده دیجیتال واقع در کوه سیاه عنوان کرده بودند.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ف -ه گفت:

    کهگیلویه با این همه قدمت وجمعیت همچنان محروم است٬انشااله شاهد همت مسولان در جهت رفع محرومیت باشیم.

پربازديد