تاریخ درج خبر : 1394/08/12
کد خبر : ۵۲۲۴۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -

حسین پناهی در عروسی صادق آهنگران + عکس

محمدعلی آهنگران پسر حاج صادق آهنگران در حساب اینستاگرم خود عکسی را به اشتراک گذاشته است که در آن جمعی از دوستان و همرزمان پدرش را نشان می دهد که برای شرکت در جشن عروسی صادق آهنگران دور هم جمع شده اند.

چهره ای که در میان آن جمع قابل تشخیص است متعلق به زنده یادحسین پناهی، شاعر و بازیگر هم استانی است.

Firefox_Screenshot_2015-11-02T08-15-20.197Z

محمدعلی آهنگران در توضیح عکس ضمن اشاره به این موضوع، می نویسد: این تصویر مراسم عروسی پدرم در سالن شهرداری اهواز در سال ۵٨ است. نفر اول سمت راست پدرم و نفر اول سمت چپ شادروان حسین پناهی است. حسین پناهی در آن ایام ساکن اهواز بود و در یک کتابخانه کار می کرد. عموی بزرگم آقا حمید که تحصیلکرده کارگردانی تئاتر در امریکا بودند با پیروزی انقلاب به ایران بازگشته و اولین مدیر صدا و سیمای مرکز آبادان پس از انقلاب بود. عمو حمید به اقتضای رشته تحصیلی و علاقه اش گروه تئاتری در اهواز تشکیل داده بود. او چند نمایشنامه را کارگردانی کرد و پدرم ، حسین پناهی ، محمد جمالپور و عده ای دیگر بازیگران آن نمایش ها بودند. تا پیش از شروع جنگ نمایش های آن گروه که عمدتا مضامین انقلابی و مذهبی داشت با استقبال مردم شهر مواجه بود.
یکی از این نمایشها تئاتری بود به نام مرشد و بچه مرشد حسین پناهی مرشد بود و پدرم بچه مرشد و هر دو در این نمایش برخی از دیالوگها را بصورت آواز می خواندند. جالب آنجاست که در مراسم عروسی پدرم یکی از آن نمایش ها اجرا شد و این عکس دست جمعی هم در پایان همان اجرا گرفته شده است. حسین پناهی چندی بعد و با شروع جنگ به تهران رفت و شد شاعر و نویسنده و بازیگر سینما و تئاتر. خدایش بیامرزد که دلی پاک و روحی شاعرانه داشت

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد