تاریخ درج خبر : 1394/08/12
کد خبر : ۵۲۲۵۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان بویراحمد کافی نیست

محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: زیرساختهای گردشگری در شهرستان گردشگرپذیر بویراحمد کافی نیست.

محمود باقری عصر یکشنبه در دیدار با فرماندار جدید شهرستان بویراحمد افزود: بویراحمد به مرکزیت یاسوج گردشگرپذیرترین شهرستان این استان است اما فاقد زیرساختهای مناسب گردشگری است.

وی بیان کرد: در فصل بهار و تابستان شاهد حضور هزاران نفر گردشگر داخلی و خارجی به این شهرستان هستیم اما همچنان ضعفهایی برای خدمات دهی وجود دارد.

باقری تصریح کرد: متاسفانه تاکنون شاهد تاثیر مثبت حضور گردشگران بر اقتصاد شهر نبوده ایم و این در حالی است که در اماکن برون‌شهری با ایجاد زیرساخت‌ها وضعیت خوبی از لحاظ درآمد داشته ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان پارک اسکان را یکی از کمبودهای شهر یاسوج دانست و گفت: پارک فعلی اسکان مسافران در شهر امکانات زیادی ندارد و فقط مسافران برای خواب از فضای سبز آن استفاده می‌کنند.

وی تاکید کرد: در پارک اسکان باید امکاناتی مثل نانوایی، فروشگاه مواد غذایی، سرویس بهداشتی، آبخوری مناسب و … وجود داشته باشد تا از حضور گردشگران فقط زباله نصیب این شهر نشود.

باقری از فرماندار شهرستان بویراحمد خواست در زمینه توسعه زیرساختهای گردشگری و حفظ و نگهداری آثار تاریخی یاریگر میراث فرهنگی باشد.

فرماندار شهرستان بویراحمد نیز در این نشست گفت: با وجود ظرفیت‌های بالقوه گردشگری و منابع بکر و طبیعی و خدادادی در شهرستان بویراحمد اما به دلیل نبود برنامه جامع و موثر تاکنون این استعدادها کارآیی و اثرگذاری لازم را در پیشبرد توسعه‌ شهرستان نداشته است.

عبدالکاظم نظری حمایت و تقویت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران را هم از دیگر اولویت‌ها و برنامه‌های مهم در توسعه و شکوفایی شهرستان بویراحمد دانست و افزود: اعتبار برای توسعه گردشگری در شهرستان بویراحمد اختصاص می یابد.

وی بر توجه به بخش گردشگری تاکید کرد و افزود: برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان بویراحمد نیازمند حمایت جدی استاندار و نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی هستیم.

بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد