تاریخ درج خبر : 1394/08/13
کد خبر : ۵۲۲۵۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

مانور آمادگی واحدهای صنعتی در زمان تهدیدهای نظامی با رویکرد پدافند غیرعامل برگزار شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: به منظور آمادگی واحدهای صنعتی در زمان تهدیدهای نظامی و با رویکرد پدافند غیرعامل این مانور در کارخانه آرد باقری شهر یاسوج برگزار شد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه ظرفیت و امکانات انبارها و سردخانه ها در شرایط اضطراری و جنگی بررسی شده است افزود: برای شرایط اضطراری و جنگی 100 انبار دولتی و خصوصی و شماری سردخانه در استان پیش بینی شده است.
دیودیده اظهار داشت: کارگروه پدافند غیرعامل بخش صنعت، معدن و تجارت با حضور بخش خصوصی و سازمان های مرتبط دولتی تشکیل شده است و در برنامه ریزی های پدافند غیرعامل دو هدف عمده در این سازمان در حال پیگیری است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه تامین و توزیع مواد غذایی در شرایط جنگی و کاهش آسیب در صورت وقوع جنگ یا شرایط بحرانی دو هدف مهم کارگروه پدافند غیرعامل صنعت و معدن استان است افزود: استانداردهای پدافند غیرعامل برای واحدهای موجود در دست تعریف و آماده سازی است و پیوست پدافند غیرعامل برای همه واحدهای تازه تاسیس در نظر گرفته می شود.
وی خاطر نشان کرد: این مانور در چهار مرحله شامل عملیات خرابکاری و نفوذ به کارخانه، آگاه سازی واحدها، خروج اضطراری کارکنان و خروج اضطراری کامیون های حمل آرد و نان
و با مشارکت واحد پدافند غیرعامل سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، آتش نشانی یاسوج، اورژانس و هلال احمر برگزار شد.
در این مانور علاوه بر مدیران، کارکنان و کارگران این کارخانه، معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیرکل پدافند غیرعامل استان حضور داشتند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد