تاریخ درج خبر : 1394/08/14
کد خبر : ۵۲۲۵۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

آماده‌باش کامل دستگاه‌های خدمات‌رسان در استان برای مقابله با سیل

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: همه دستگاه‌های استان به خصوص دستگاه‌های خدمات‌رسان برای مقابله بارش‌های سیل‌آسای احتمالی پیش رو آمادگی کامل داشته باشند.

پژمان نیک‌اقبالی در نشست ستاد بحران استان افزود: قبول نداریم این استان در هنگام بحران‌ها دارای مشکل است چراکه با توجه به بارش سنگین برف طی سال ۹۲ بهتر از بسیاری از نقاط دیگر کشور عمل کرده‌ایم.

وی بیان کرد: در سال ۹۲ و در مدت ۲۰ روز چهار مرحله برف سنگینی در این استان بارید که توانستیم از آن بحران به خوبی خارج شویم و اکنون نیز آمادگی داریم تا در صورت هرگونه بحران احتمالی با تعامل و همکاری همه دستگاه‌ها اقدام کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان استان باید آمادگی کاملی برای بارش‌های احتمالی آینده داشته باشند و به همین منظور باید در همه شهرستان‌های استان مدیران دستگاه‌ها آمادگی کامل داشته باشند و تا چهار رده مدیریتی کشیک‌های خود را معرفی کنند.

نیک اقبالی با بیان اینکه پیش‌بینی بارندگی در طی چند روز آینده خواهیم داشت، تصریح کرد: باید همه دستگاه‌ها و ماشین‌آلات بازگشایی برف‌روبی استان در آمادگی کامل برای مقابله با حوادث باشند.

وی وظیفه بازگشایی راه‌های اصلی را با راه و شهرسازی، راه‌های عشایری را با اداره‌کل امور عشایر و راه‌های روستایی را بنیاد مسکن عنوان و اظهارکرد: برخی دستگاه‌ها در مناطقی که با مشکلی روبرو نیستند باید امکانات خود را در اختیار مناطق دارای مشکل قرار دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد یکی از اقدامات مهم را مربوط به برق اضطراری مراکز و دستگاه‌های خاص دانست و بیان کرد: باید ژنراتورهای این دستگاه‌ها در آمادگی کامل در هنگام هرگونه بحرانی باشند تا بتوانند از برق اضطراری استفاده کنند.

نیک‌اقبالی تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی باید منتظر بارش‌هایی در استان باشیم که احتمال آب‌گرفتگی و سیلاب‌ها نیز وجود دارد. مسئولان شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی استان سوخت مورد نیاز مناطق عشایری و روستایی برای فصل سرد امسال تهیه و در اختیار آن‌ها قرار دهند. فرمانداری‌ها در شهرستان‌های مختلف نسبت به تأمین سوخت مصرفی مناطق روستایی و عشایری خود اقدامات لازم را انجام دهند.

وی گفت: نقشه سیل استان کهگیلویه و بویراحمد تهیه شده است که می‌توان آن‌ را در اختیار دستگاه‌های مرتبط برای برنامه‌ریزی مقابله با حوادث احتمالی قرار داد.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نباید اجازه دهیم مشکلاتی همانند آنچه که در سیل چند روز اخیر در برخی استان‌ها رخ داد، در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز اتفاق بیفتد، اضافه کرد: برای مثال باید پمپ‌های کف‌کش توسط دستگاه‌های مرتبط آماده باشد تا در صورت هرگونه آب‌گرفتگی احتمالی در منازل، کار مکش آب از داخل واحدهای مسکونی صورت گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد