تاریخ درج خبر : 1394/08/13
کد خبر : ۵۲۲۶۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

مبارزه از افغانستان تا یاسوج و کردستان

علی کریمی نجار افغان پس از پیروزی انقلاب اسلامی با عزیمت به شهر یاسوج در بحبوحه جنگ تحمیلی با شنیدن فرمان جهاد امام خمینی (ه) از رادیو راهی مناطق عملیاتی غرب کشور می شود و در بانه کردستان براثر اصابت ترکش به درجه جانباری نائل می شود.

علی کریمی رزمنده 65 ساله افغانستانی اظهار کرد: برای دفاع  از ارزش های اسلام مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و در هر نقطه از جهان آماده مبارزه با دشمنان هستم.

وی بیان کرد: دوسال پس از پیروزی انقلاب به همراه خانواده به ایران و شهر یاسوج عزیمت کردیم  که در بحبوحه جنگ تحمیلی با شنیدن فرمان جهاد امام خمینی(ره) از رادیو راهی جبهه های حق علیه باطل در غرب ایران شدم.

کریمی که در منطقه عملیاتی بانه کردستان به خاطر اصابت ترکش زخمی و به بیمارستان اعزام می شود  پس از طی مراحل درمان از بیمارستان  مرخص و برای حضور دوباره در کنار رزمندگان اسلام به منطقه عملیاتی مهاباد عراق رفت و در همین منطقه شیمیایی شد.

این مجاهد افغان اظهار کرد: این روزها حال و روز خوبی ندارم و به خاطر قطع شدن دفترچه بیمه طلایی وبی توجهی مسئولان مشکلات زیادی برایم بوجود آمده است.

 

کریمی که حالا شغل سابق نجاری را به خاطر مشکلات ریوی ناشی از مواد شیمیایی دوران جنگ تحمیلی از دست داده است می گوید: به خاطرپرداخت نشدن حقوق جانبازیم از سوی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد برای خرید داروهای ریوی با مشکل مواجه ام.

این جانباز افغان که سابقه حضور 30 ماهه در مناطق عملیاتی غرب ایران را کارنامه خود دارد، دفترچه بیمه درمانی اش نیز غیرفعال شده است و داروهای مورد نیازش را به سختی  و با قیمت آزاد تهیه می کند.

 

دیروز در افغانستان و ایران و اگر لازم شود امروز در سوریه و عراق

اما با وجود تمام این مشکلات علی از رزمی دیگر سخن می گوید و برای حضور و دفاع از حریم عمه سادات حضرت زینب سلام الله علیها و خاک سوریه و ایستادن در مقابل گروهای تکفیری منطقه اعلام آمادگی می کند.

این مبارز افغان از دوستان رزمنده خود در خاک سوریه  و عراق می گوید که با آنان در ارتباط است و دوست دارد برای یاری آنان در دفاع از حرم ائمه اطهار به شام و عراق برود.

کریمی در پایان با بیان اینکه به خاطر دوری از زن و فرزندان خود تنهاست و پرستاری هم ندارد، از مسئولان ملی و استانی درخواست می کند که شرایطی را برای حضور عزیزانش در ایران مهیا کرده و مشکل بیمه او را نیز برطرف کنند.

+ صبح زاگرس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد