تاریخ درج خبر : 1394/08/08
کد خبر : ۵۲۲۷۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

اهدای اعضای بدن دانش آموز کهگیلویه وبویراحمدی در روز دانش آموز

اعضای بدن علیرضا رمضانی دانش آموز پایه ششم ابتدایی امروز و مصادف با یوم الله 13 آبان و روز دانش آموز به بیماران نیازمند اهدا شد.81824705-70277292

خانواده سیدعلیرضا 12ساله از دانش آموزان مرکز آموزش استثنایی یاسوج که دچار عفونت مغزی شده بود در اقدامی خداپسندانه اعضای بدن فرزند دلبند خود را به بیماران نیازمند اهدا کردند.

پدر و مادر و بستگان این دانش آموز پایه ششم ابتدایی که درچند روز اخیر دچار عفونت مغزی شده بود و پزشکان نیز از معالجه وی عاجز مانده بودند، برای اهدای اعضای بدن وی و پایان دادن به انتظار چند بیمار نیازمند رضایت دادند.

مسئول پیوند دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز در این زمینه گفت: با تلاش تیم پیوند اعضاء دانشگاه های شیراز ویاسوج دو کلیه، ،کبد و دو قرنیه این دانش آموز برای اهدا به نیازمندان جدا شد.

ساسان عباسی اهدای اعضای بدن علیرضا را بیست و یکمین مورد اهدایی در سال جاری دانست و گفت: بیش از 90درصد از بیماران مرگ مغزی کهگیلویه و بویراحمدی اعضای بدن خود را اهدا می کنند.

مدیرکل آموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد نیز با صدور پیامی این اقدام ارزشمند و خداپسندانه خانواده سیدعلیرضا رمضانی ساکن روستای مهریان یاسوج را قابل تحسین و تقدیر دانست دانست و از خداوند منان برای علیرضا علو درجات و برای خانواده وی نیز صبری جزیل آرزو کرد.

هادی زارع پور در این پیام تصریح کرده است: یاد و نام سید علیرضا که با فداکاری به مشق و درس های خود در یوم الله 13 آبان و روز دانش آموز پایانی زیبا بخشید، همیشه در اذهان باقی خواهد ماند.

ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد