تاریخ درج خبر : 1394/08/14
کد خبر : ۵۲۲۷۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

40 نفر داوطلب احتمالی شرکت در انتخابات مجلس استان

دبیر ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون حدود 40 نفر بعنوان داوطلب احتمالی شرکت در انتخابات این استان هستند.

“جلیل حسنی” افزود: از این تعداد داوطلب احتمالی حدود 15 نفر در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، حدود 10 نفر در حوزه انتخابیه گچساران و باشت و حدود 15 نفر در حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده است.

وی اظهارکرد: زمان ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی 28 آذر ماه تا چهارم دی ماه است و بعد از ثبت نام تعداد کل داوطلبان شرکت در انتخابات استان مشخص خواهد شد. همچنین ثبت نام از داوطلبان مجلس خبرگان رهبری از 26 آذر ماه تا دوم دی ماه صرفا در فرمانداری مرکز استان و وزارت کشور انجام می شود.

دبیر ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هیئت های اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی استان در قالب برنامه زمان بندی کشوری به استناد ماده 31 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از 28آذر ماه تا سوم دی ماه تشکیل خواهند شد. تشکیل هیت اجرایی انتخابات پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از 21 تا 25آذر ماه تشکیل خواهد شد. در صورت نهایی شدن طرح تجمع انتخابات ممکن است تغییراتی در این زمینه ایجاد شود.

حسنی تصریح کرد: تاکنون 10 جلسه ستاد انتخابات در مرکز استان تشکیل شده و در مجموع 52 جلسه در مرکز استان و شهرستانها استان کهگیلویه و بویراحمد به جهت ایجاد هماهنگی بیشتر بین عوامل اجرایی و آماده کردن زیرساختها و بستر های امنیتی، اجرایی و نظارتی تشکیل شده است.

وی ادامه داد: تاکنون حدود 80 ساعت کلاس آموزشی استانی و منطقه ای برای فرمانداران و بخشداران استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. علاوه بر این آموزش های ملی و منطقه ای حدود 50 ساعت آموزش درون استانی با حضور کارشناسان خبره و با تجربه استانداری برای فرمانداران و بخشداران استان نیز برگزار شد.

دبیر ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: دوره توجیهی اتنخابات مجریان انتخاباتی استان کهگیلویه وبویراحمد و خوزستان بصورت مشترک روزهای هفتم و هشتم آذر ماه امسال در شهر اهواز با حضور مسئولان کشوری برگزار می شود.

ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد