تاریخ درج خبر : 1394/08/14
کد خبر : ۵۲۲۷۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

پیش بینی 870 شعب اخذ رأی در استان

دبیر ستاد انتخابات کهگیلویه وبویراحمد گفت: 870 شعب اخذ رای در نقاط مختلف این استان پیش بینی شده است.

جلیل حسنی در نشست ستاد انتخابات استان افزود: تعداد شعب اخذ رای ثابت و سیار در سطح استان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در اسفند سال جاری افزایش 10 درصدی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه داوطلبان احتمالی شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی استان تاکنون حدود 40 نفر است، اظهارکرد: از این تعداد 15نفر در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، 10نفر در حوزه انتخابیه گچساران و باشت و حدود 15نفر در حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده هستند.

دبیر ستاد انتخابات کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: با احتساب این تعداد داوطلب احتمالی میانگین رقابت برای هر کرسی مجلس شورای اسلامی در این استان حدود 12 نفر است.

حسنی تصریح کرد: زمان ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی 28 آذر ماه تا چهارم دی ماه است و بعد از ثبت نام تعداد کل داوطلبان شرکت در انتخابات استان مشخص خواهد شد. همچنین ثبت نام از داوطلبان مجلس خبرگان رهبری از 26 آذر ماه تا دوم دی ماه صرفا در فرمانداری مرکز استان و وزارت کشور انجام می شود.

وی اضافه کرد: هیئت های اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی استان در قالب برنامه زمان بندی کشوری به استناد ماده 31 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از 28آذر ماه تا سوم دی ماه تشکیل خواهند شد. تشکیل هیت اجرایی انتخابات پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از 21 تا 25آذر ماه تشکیل خواهد شد. در صورت نهایی شدن طرح تجمع انتخابات ممکن است تغییراتی در این زمینه ایجاد شود.

ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد