تاریخ درج خبر : 1394/08/14
کد خبر : ۵۲۲۸۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -
حاشیه‌نگاری از نشست دبیرکل حزب ندای ایرانیان با دانشجویان یاسوجی

از خلع‌ ید ظریف در برجام تا حذف اسلام در تحلیل اصلاح‌طلبان/ فاصله حزب ایرانیان با فتنه‌گران

در نشست مجید فراهانی دبیرکل حزب ندای ایرانیان با دانشجویان دانشگاه آزاد یاسوج موضوعات مختلفی مطرح شد از جمله اینکه موفقیت در برجام متعلق به ظریف نبود.

همواره در نشست‌ها و برنامه‌های مختلف از جمله میتینگ‌های سیاسی موضوعاتی حاشیه‌ای مطرح می‌شود که شنیدن آن خالی از لطف نیست.

نشست دبیرکل حزب ندای ایرانیان در بعد‌از‌ظهر روز سه‌شنبه با دانشجویان دانشگاه آزاد یاسوج که به همت انجمن اسلامی این دانشگاه برگزار شد، موضوعات مختلف و البته حاشیه‌داری در آن مطرح شد.

*مجید فراهانی قبل از هر چیز در این نشست به تحلیل کلمه به کلمه شعار مبنایی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی پرداخت.

*این فعال سیاسی اصلاح‌طلب که واو به واو این شعار را ترجمه و تحلیل می‌کرد تنها کلمه‌ای را که از قلم انداخت اسلام بود که کلمه‌ای و جمله‌ای در این خصوص تفسیر و تحلیل نداشت.!

*فراهانی با بیان اینکه به انتخابات نزدیک می‌شویم، به چشم‌انداز 20 ساله و افقی که برای کشور در عرصه‌های مختلف ترسیم شده اشاره و این‌گونه اظهار کرد که باید در عرصه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی قدرت اول منطقه شویم.

* این در حالی بود که فعال سیاسی اصلاح‌طلب از هر دری گفت و دریغ از اینکه یک کلام از توان دفاعی کشور و اهمیت آن در چشم‌انداز سخن به میان آورد.!

*تحلیل فعال سیاسی اصلاح‌طلب از شعار مرگ بر آمریکا هم در نوع خود جالب توجه بود آن‌جا که دبیرکل حزب ایرانیان، ژاپن را با ایران مقایسه می‌کرد و معتقد بود باید شعار مرگ بر آمریکا را کنار بگذاریم زیرا شعار نمی‌تواند جای شعور را بگیرد.!

*این فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد بود که برای مبارزه با آمریکا به جای حرکت متعصبانه (شعار مرگ بر آمریکا)! باید مانند چین و ژاپن بازار آمریکا را تسخیر کرد.

*جالب‌ترین نکته در اظهارات دبیرکل حزب ندای ایرانیان هنگامی بود که در پاسخ به سؤال دانشجویی حزب خود را مبرای از فتنه‌گران دانست و تلویحا با این گفته خود اصل فتنه را تأیید کرد.

*فراهانی در پاسخ به این سؤال دانشجویی که پرسید نام حزب ندای ایرانیان تا چه اندازه برگرفته از فتنه است، اظهار کرد: اسم ندای ایرانیان هیچ ارتباطی با موضوعی که شما مطرح می‌کنید (فتنه) ندارد چراکه یک سال است فعالیت خود را شروع کرده‌ایم!.

*این فعال سیاسی اصلاح‌طلب که گویی تندروی‌های مجلس ششم از جمله استعفاهای آن دوران و طرح موضوعات حاشیه‌ای از جمله موضوع قانون مطبوعات و هفت‌تیر کشی برخی نمایندگان در آن مجلس را از یاد برده بود از مجلس نهم به عنوان تندروترین مجالس یاد کرد که نیاز به تغییر و آرایش سیاسی دارد.

*دبیرکل حزب ندای ایرانیان که دل پری از منتقدین دولت کنونی داشت آنها را به عنوان مخالفین دولت قلمداد کرد که تنها به فکر برانداختن دولت روحانی هستند.

*ساختارشکنی در این نشست دانشجویی به حدی رسیده بود که برخی چهره‌های ساختارشکن با به دست گرفتن میکروفون، برخی شخصیت‌های نظام را زیر سؤال بردند که این افراطی‌گری فرد هتاک، انتقاد فراهانی را نیز به دنبال داشت.

*فراهانی البته گریزی هم به برجام زد و گفت: موفقیت در برجام متعلق به ظریف نبود بلکه حاکمیت آن را به سرانجام رساند.

*دبیر حزب اصلاح‌طلب ندای ایرانیان، محمود احمدی‌نژاد و دولت نهم و دهم را در چندین و چند نوبت به باد انتقاد گرفت و به مانند بیشتر اصلاح‌طلبان بغض خود را نسبت به حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان با به‌کار بردن برخی الفاظ زشت پنهان نکرد.

*در این مراسم البته دانشجویان فتنه‌گران و آمریکا را از شعار مرگ بر فتنه‌گران و مرگ بر آمریکا بی‌نصیب نگذاشتند.

فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد