تاریخ درج خبر : 1394/08/14
کد خبر : ۵۲۲۸۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیر سابق آموزش و پروش بویراحمد:

شهرستان بویراحمد دچار بحران هویت و اخلاق شده است

مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت: این شهرستان امروز دچار دو بحران ویرانگر هویت و اخلاق شده است.

رضا شریعتی راد پیش از ظهر سه شنبه در آیین تودیع خود با اشاره به اینکه آزادی و آزادگی درس بزرگ واقعه عاشورا است، افزود: بر این اساس باید بتوان حقیقت را بی باکانه بیان کرد.

وی اظهار داشت: جامعه ما امروز دچار دو بحران پایدار و ویرانگر یعنی بحران هویت و بحران اخلاق شده است.

شریعتی راد با بیان اینکه در تاریخ پرشمار مردم بویراحمد حماسه های معروفی وجود دارد، حماسه آریو برزن، حماسه مقاومت مردمان گذشته در برابر سردار جهانگیر و خونریز تاریخ یعنی تیمور، حماسه تنگ تامرادی و حماسه پد خندق را از مهمترین این حماسه ها عنوان کرد.

وی به پتانسیل ها و ظرفیت های بزرگ شهرستان بویراحمد اشاره و بیان کرد: امروز هویت زیبا و تاریخ سرشار از غرور این شهرستان شکسته شده است.

مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد تصریح کرد: هویت مردم این شهرستان لگدمال خواست و هوس و دنیای کسانی شده که نان و نام را به نام بویراحمد گرفته اند و هیچ نامی برای بویراحمد دست و پا نکرده اند.

وی با بیان اینکه ما اکنون در آغاز راه برای احیای هویت خود هستیم، تصریح کرد: حکومت جمهوری اسلامی ایران این آزادی و فراغت بال و امنیت را به شهروندان بخشیده است تا آنچه برای احیای هویت خود لازم می دانند به منصه ظهور برسانند.

مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد در ادامه به بحران اخلاق در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ما به سویی رفته ایم که همه زیبایی های دین و آیین نیاکان خود را فراموش کرده ایم.

شریعتی راد اضافه کرد: پدران درس ناخوانده ما برای آرمان خود جان می دادند و آبروی همسایه برای آنها مقدس بود و تا پای جان پیمان نمی شکستند.

مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد در ادامه دفاع از ساحت آموزش و پرورش این شهرستان را وظیفه خود دانست و بیان کرد: چند روزی است که در یک سلسله فعالیت های عامد و قاصد و با نیاتی دیگر آموزش و پرورش نشانه رفته و مظلومیت معلم بیش از پیش نمودار شده است.

وی با بیان اینکه قرار نیست فلسفه حضور یک معلم در دبستانی نسبت با مقامی سیاسی باشد، عنوان کرد: امروز مقام معلم را چنان فرو ریخته اند که می گوید من آدم فقیر و علیلی هستم و برای تأمین نان زن و فرزندانم می خواهم معاون شوم.

مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد