تاریخ درج خبر : 1394/08/11
کد خبر : ۵۲۲۹۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

اعضای بدن دانش‌آموز هم‌استانی اهدا شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اهدای عضو پسر نوجوان ۱۲ ساله یاسوجی که دچار مرگ مغزی شده بود با اقدام خداپسندانه خانواده‌ آن مرحوم، لبخند زندگی را بر لبان پنج بیمار نیازمند دریافت عضو نشاند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان ، دکتر پرویز یزدان پناه با اعلام این خبر افزود: در بیست و یکمین عمل اهدای عضو از اهداکننده مرگ مغزی سال جاری در استان، اعضای بدن مرحوم”سید علیرضا رمضانی پور مهریان” از اهالی روستای مهریان شهرستان بویراحمد که به دلیل مشکل مغزی دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده‌ آن مرحوم جان پنج نفر بیمار نیازمند به اعضای پیوند را نجات داد.

وی خاطر نشان کرد: با حضور تیم جراحی پیوند اعضای شیراز در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج، دو کلیه، کبد، و قرنیه های مرحوم رمضانی پور برای پیوند به بیماران نیازمند به شیراز انتقال داده و در بیمارستان نمازی این شهر به بیماران نیازمند پیوند زده شد.

دکتر یزدان پناه در پایان با بیان اینکه اهدای اعضای بدن افراد مرگ مغزی شده در استان به یک فرهنگ مبدل گشته و تاکنون در تمامی شهرستانهای استان به عملی ماندگار انسانی تبدیل شده است افزود: امید است انجام این امر خدا پسندانه باعث خشنودی خداوند متعال، شادی روح آن نوجوان مرحوم و آرامش خانواده بزرگوارشان باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد